مخبر - 1397/10/21 - برگزاری محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر/ در مراسم تودیع و معارفه مدیران انتشارات سروش چه گذشت؟

برگزاری محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر/ در مراسم تودیع و معارفه مدیران انتشارات سروش چه گذشت؟
محفل شاعران رسانه در تالار رودکی با حضور مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره بین المللی شعر فجر، غلامرضا طریقی سردبیر پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان برگزار شد.
برگزاری محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر/ در مراسم تودیع و معارفه مدیران انتشارات سروش چه گذشت؟

محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر برگزار شد/ در مراسم تودیع و معارفه مدیران انتشارات سروش چه گذشت؟به گزارش خبرنگار حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، اتفاقاتی در حوزه ادبیات درهفته گذشته روی داد.در اینجا به مهمترین رویدادهای ادبی اشاره می کنیم:

آغاز به کار نخستین مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان فارسی نشست خبری هشتاد و ششمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی با حضور غلامعلی حداد عادل، رئیس بنیاد سعدی، رضا مراد صحرایی معاون آموزش و پژوهش بنیاد سعدی در بنیاد سعدی برگزار شد.

غلامعلی حداد عادل رئیس بنیاد سعدی در این مراسم با اشاره به اینکه در 7 سال اخیر که بنیاد سعدی فعالیتش را آغاز کرده در داخل و خارج از کشور با کمک رسانه ها معرفی شده است، گفت: بنیاد سعدی در این 7 سال توانسته آموزش زبان فارسی را در جهان برپایه آموزش تخصصی زبان به عنوان زبان دوم پیش ببرد.

وی با بیان اینکه بودجه بنیاد سعدی امسال 4. 7 دهم درصد افزایش پیدا کرده است، گفت: 80 درصد بودجه بنیاد سعدی باید صرف خرید ارز شود. این افزایش 4. 7 دهم درصدی در برابر افزایش قیمت ارز نشان می دهد قدرت بودجه بنیاد سعدی تا چه حد کم شده است.

رئیس بنیاد سعدی با اشاره به برگزاری مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی از شنبه هفته آینده بیان کرد: فعالیت های ما در بنیاد سعدی حول چند محور است.

محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر برگزار شد محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر، در تالار رودکی با حضور مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره بین المللی شعر فجر، غلامرضا طریقی سردبیر پایگاه نقد شعر بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و شاعران رسانه برگزار شد.

در این مراسم، مهدی قزلی دبیر اجرایی جشنواره بین المللی شعر فجر گفت: برگزاری جشنواره شعر فجر از سال 1393 بر عهده بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان قرار گرفت. با مشورت جدی تری که با بزرگان ادبیات داشتیم، تصمیم گرفتیم به جای تک اثر، روی اثر منتشر شده تمرکز کنیم. ما شاعران زیادی داشتیم که شعر گفتند اما از آن ها اثری باقی نماند. به همین دلیل توجه ما از تک اثر به کتاب تبدیل شد. البته در ابتدا در برابر آن مقاومت می شد. برای سال های آینده هم امکان ارسال اثر را به جشنواره شعر فجر برای کسانی که امکان انتشار کتاب ندارند، فراهم خواهیم کرد.

وی افزود: برای اینکه موضوع جشنواره شعر فجر در سطح باقی نماند، محافل جشنواره شعر فجر را تدارک دیدیم. تا یکی دو ماه مانده به اختتامیه جشنواره شعر فجر، محافل جشنواره شعر فجر برگزار می شود. محفل اول جشنواره شعر فجر، طبق رسم همیشگی محفل دبیران جشنواره شعر فجر بود. امروز محفل شاعران رسانه را برگزار کردیم و پس از آن، محفل شعر زنان، محفل شعر فاطمی و محفل شعر طنز را به یاد ابوالفضل زرویی نصر آباد برگزار خواهیم کرد.

در این مراسم ابراهیم اسماعیلی اراضی، شاعر و دبیر محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر در خصوص روند برگزاری این جشنواره گفت: دوشنبه روزی بود اوایل دی ماه، که آقای جلالی با من درباره برگزاری محفل شعر در جشنواره بین المللی جشنواره شعر فجر برای اهالی رسانه صحبت کرد. فردای آن روز قرار گذاشتیم و در این باره بیشتر صحبت کردیم؛ غلامرضا طریقی هم در آن جلسه حضور داشت.

کتاب صوتی «امام خمینی» منتشر شد کتاب صوتی «امام خمینی» از یک اتفاق داستانی شروع می شود که تا قبل از این کمتر در منابع داستانی و تاریخی درباره آن سخنی به میان آمده است. پیشتر نسخه چاپی کتاب منتشر شده است.

کتاب به زندگی و مبارزات رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی (ره) می پردازد و شامل پنج بخش سال شمار زندگی، زندگی نامه، توضیح اعلام، عکس و منابع است. از ویژگی های این اثر می توان به خلاصه، مفید و مختصر بودن آن اشاره کرد که مخاطب نوجوان را به راحتی با سیر تاریخی فراز و فرود های رهبر فرزانه انقلاب آشنا می کند.

روایت صوتی این اثر با خوانشی سرشار از حس آمیزی و فضاسازی هایی است که مخاطب را عمیقاً با خود همراه می کند.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی از کلیسای حضرت مریم (س) بازدید کرد رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران به مناسبت عید میلاد مسیح (ع) به روایت ارامنه، از کلیسای حضرت مریم (س)، کتابخانه و موزه آرتوک مانوکیان واقع در خیابان سی تیر تهران بازدید کرد.

اشرف بروجردی در این دیدار که صبح امروز انجام شد، ضمن تبریک عید میلاد مسیح به ارامنه ایرانی و عید غسل تعمید مسیحیان جهان، سال پر برکتی را برای مسیحیان ایران و جهان آرزو کرد.

رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی در این بازدید اظهار کرد: امروز روز تعمید عیسی مسیح است که از کلیسای مریم مقدس بازدید کردم؛ با این نگاه که فصل مشترک همه ادیان پرستش خدای یکتاست .

معرفی نامزدهای بخش شعر کودک و نوجوان جشنواره شعر فجر نامزدهای بخش شعر کودک و نوجوان سیزدهمین جشنواره شعر فجر به شرح زیر اعلام شد:

«آبان در ترافیک» سروده «داوود لطف الله» از انتشارات سوره مهر

«احتیاط کنید! پرنده ها پای سفره ی صبحانه اند» سروده «حسین تولایی» از انتشارات علمی و فرهنگی

«خداحافظی در خیابان پاییز» سروده «مریم اسلامی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

«در سکوت ماسه ها» سروده «کمال شفیعی» از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

«دلم تنگ تنگ است» سروده «طیبه شامانی» از انتشارات مهر زهرا (س)

این پنج اثر به داوری «وحید نیک خواه آزاد»، « محمود پوروهاب»، «مریم زندی»، « غلامرضا بکتاش» و « مهدی مرادی» به مرحله نهایی سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر راه پیدا کردند.

در مراسم تودیع و معارفه مدیران انتشارات سروش چه گذشت؟ مراسم تکریم مجید بلالی و معارفه ابراهیم شمشیری مدیر عامل انتشارات سروش، در ساختمان سروش برگزار شد.

در این مراسم علی اصغر شعردوست مدیر اسبق سروش، حسن خجسته معاون اسبق صدا، مجتبی رضایی سرپرست صندوق بازنشستگی صداوسیما و میثم نیلی ریاست هیئت مدیره انتشارات سروش حضور داشتند.

حسن خجسته معاون اسبق صدا در این نشست، گفت: محیط رسانه بسیار متحول شده و فرصت های جدیدی ایجاد شده است. در یک مقطع از زمان برخی موافق تعطیلی سروش شدند که البته دکتر ضرغامی با این مسئله مخالفت کردند.

وی با اشاره به اینکه ارتقا و رشد سروش وابسته به کارکنان آن است، ادامه داد: روزی به یکی از شبکه ها رفتم که مدیر آن شبکه گفتند نیرو های ما خوب و کار بلد نیستند. من به ایشان متذکر شدم که اگر نیرو های انسانی کاربلد و موفق نباشند به مدیریت و کنترل مدیر باز می گردد که باید مدیران ظرفیت کارکنان را مدیریت کنند.

مجتبی رضایی سرپرست صندوق بازنشستگی صداوسیما گفت: فعالیت در حوزه نشر دشواری های خود را دارد به خصوص در شرایط فعلی سرمایه گذاری در مسائل فرهنگی سود آور نیست، ولی نباید از این طریق به دنبال کسب سود بود که خوشبختانه این تفکر در سروش نیست.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
مقام معظم رهبری   ارز   کتاب صوتی   حداد عادل   نظام جمهوری اسلامی ایران   رودکی   اختتامیه   دانش افزایی   انتشارات سروش   زبان و ادبیات فارسی   غلامرضا طریقی   غلامعلی حداد عادل   نقد شعر   آموزش زبان فارسی   آموزش و پژوهش   انتشار کتاب   دبیر اجرایی   ابراهیم اسماعیلی اراضی   رضا مراد صحرایی   فرهنگی   داستانی   افزایش قیمت دلار  
اخبار مرتبط
500 مقاله به همایش ملی ظرفیت های انقلاب اسلامی ارسال شد/ تجلیل از 63 مقاله برتر
ایسکانیوز
دانشگاه آزاد اسلامی بستر رشد و پرورش نسل جوان را آماده کرده است
ایسکانیوز
قدردانی بنیاد سعدی از رادیو ایران
صدا و سیما
تقدیر بنیاد سعدی از رادیو ایران
برنا نیوز
محفل شعر طنز به یاد زرویی نصرآباد در جشنواره شعر فجر
سینما پرس
حداد عادل: 80 درصد بودجه بنیاد سعدی صرف خرید ارز می شود
نوای رودبار
دستمال کاغذی را هم با اسامی خارجی تولید می کنند!
جوان آنلاین
کنایه حداد عادل به شمال نشینان تهران
صدای ایران
در شمال تهران باید به دنبال زبان فارسی بگردیم!
تیتر20
آغاز نخستین مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان فارسی/ هزینه با متقاضی است
فارس
هشدار درباه خطر بزرگی که در کمین زبان فارسی است
دنیای اقتصاد
صحبت های حدادعادل درباره بودجه واقعی بنیاد سعدی
افکار نیوز
حدادعادل: شک نکنید زبان فارسی در خطر است
خبرآنلاین
توضیحات حدادعادل درباره بودجه بنیاد سعدی
مشرق نیوز
حداد عادل: در شمال تهران باید به دنبال زبان فارسی بگردیم
عصر ایران
حداد عادل: در شمال تهران به ویژه در رستوران ها باید به دنبال زبان فارسی بگردیم
انتخاب
حداد عادل: بودجه واقعی بنیاد سعدی افزایش نداشته
قدس آنلاین
فریدون صدیقی: مرهون رسانه هستم
خبرگزاری کتاب ایران
فریدون صدیقی: اگر شاعر هستید کار روزنامه نگاری را رها کنید
مهر نیوز
محفل شاعران رسانه برگزار شد
مرور نیوز
برگزاری نشست خبری هشتاد و ششمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی
باشگاه خبرنگاران
برگزاری محفل شاعران رسانه
خبرگزاری موج
تقدیر از 4 پیشکسوت در محفل شاعران رسانه
ایسنا
بودجه واقعی بنیاد سعدی افزایش نداشته/ شك نكنید زبان فارسی در خطر است
فارس
محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر برگزار شد
باشگاه خبرنگاران
انتشار کتاب صوتی «امام خمینی»
ثامن پرس
داستان امیرحسین فردی درباره «امام خمینی(ره)» شنیدنی شد
تقریب نیوز
کتاب صوتی «امام خمینی» منتشر شد
ایسنا
سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر به میزبانی گتوند گشایش یافت
خوزنیوز
چرا «پدر موشکی ایران» کار فرهنگی را رها کرد و سپاهی شد؟
بلاغ مازندران
اخبار مرتبط
bltایسکانیوز : 500 مقاله به همایش ملی ظرفیت های انقلاب اسلامی ارسال شد/ تجلیل از 63 مقاله برتر
bltایسکانیوز : دانشگاه آزاد اسلامی بستر رشد و پرورش نسل جوان را آماده کرده است
bltصدا و سیما : قدردانی بنیاد سعدی از رادیو ایران
bltبرنا نیوز : تقدیر بنیاد سعدی از رادیو ایران
bltسینما پرس : محفل شعر طنز به یاد زرویی نصرآباد در جشنواره شعر فجر
bltنوای رودبار : حداد عادل: 80 درصد بودجه بنیاد سعدی صرف خرید ارز می شود
bltجوان آنلاین : دستمال کاغذی را هم با اسامی خارجی تولید می کنند!
bltصدای ایران : کنایه حداد عادل به شمال نشینان تهران
bltتیتر20 : در شمال تهران باید به دنبال زبان فارسی بگردیم!
bltفارس : آغاز نخستین مدرسه زمستانی دانش افزایی زبان فارسی/ هزینه با متقاضی است
bltدنیای اقتصاد : هشدار درباه خطر بزرگی که در کمین زبان فارسی است
bltافکار نیوز : صحبت های حدادعادل درباره بودجه واقعی بنیاد سعدی
bltخبرآنلاین : حدادعادل: شک نکنید زبان فارسی در خطر است
bltمشرق نیوز : توضیحات حدادعادل درباره بودجه بنیاد سعدی
bltعصر ایران : حداد عادل: در شمال تهران باید به دنبال زبان فارسی بگردیم
bltانتخاب : حداد عادل: در شمال تهران به ویژه در رستوران ها باید به دنبال زبان فارسی بگردیم
bltقدس آنلاین : حداد عادل: بودجه واقعی بنیاد سعدی افزایش نداشته
bltخبرگزاری کتاب ایران : فریدون صدیقی: مرهون رسانه هستم
bltمهر نیوز : فریدون صدیقی: اگر شاعر هستید کار روزنامه نگاری را رها کنید
bltمرور نیوز : محفل شاعران رسانه برگزار شد
bltباشگاه خبرنگاران : برگزاری نشست خبری هشتاد و ششمین دوره دانش افزایی زبان و ادبیات فارسی
bltخبرگزاری موج : برگزاری محفل شاعران رسانه
bltایسنا : تقدیر از 4 پیشکسوت در محفل شاعران رسانه
bltفارس : بودجه واقعی بنیاد سعدی افزایش نداشته/ شك نكنید زبان فارسی در خطر است
bltباشگاه خبرنگاران : محفل شاعران رسانه جشنواره بین المللی شعر فجر برگزار شد
bltثامن پرس : انتشار کتاب صوتی «امام خمینی»
bltتقریب نیوز : داستان امیرحسین فردی درباره «امام خمینی(ره)» شنیدنی شد
bltایسنا : کتاب صوتی «امام خمینی» منتشر شد
bltخوزنیوز : سیزدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر به میزبانی گتوند گشایش یافت
bltبلاغ مازندران : چرا «پدر موشکی ایران» کار فرهنگی را رها کرد و سپاهی شد؟
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.