مخبر - 1397/10/20 - چه تیم هایی رقبای احتمالی ایران در مراحل حذفی هستند؟

چه تیم هایی رقبای احتمالی ایران در مراحل حذفی هستند؟
اکوفارس: در مطلب زیر می خواهیم به حریفان ایران در مرحله حذفی پرداخته و در این خصوص به جمع بندی های لازم بپردازیم.
چه تیم هایی رقبای احتمالی ایران در مراحل حذفی هستند؟

دور اول مرحله گروهی رقابت های جام ملت های آسیا 2019 امارات شب گذشته به پایان رسید و کم و بیش عیار تیم ها بعد از دیدار نخست شان در این رقابت ها آشکار شد. اگرچه در دور اول کمی تا قسمتی نتایج عجیبی به وقوع پیوست و برخی تیم های ضعیف تر مقابل قدرت های سنتی قاره دست به شگفتی زده و آنها را شکست دادند یا متوقف شان کردند اما می توان از حالا تیم های صعود کننده را کم و بیش حدس زده و حتی جایگاه تیم ملی فوتبال کشورمان را تا فینال رقابت ها درصورت صعود احتمالی به این مرحله مشخص کرد.

چه تیم هایی رقبای احتمالی ایران در مراحل حذفی هستند؟ + جدول


تیم ملی ایران بازی اول خود مقابل یمن را با قدرت هرچه تمام آغاز کرد و از حالا زهرچشم از تمامی رقبا گرفت. از سوی دیگر تیم ملی عراق اگرچه ویتنام را شکست داد اما خود را در قواره یک مدعی درجه اول نشان نداد تا نسبت به نتایج به دست آمده در گروه خودمان در دور اول، خیال مان از صدرنشینی تیم ملی در پایان این مرحله کمی تا اندکی راحت باشد. هرچند می دانیم در فوتبال هیچ اتفاقی از قبل قابل پیش بینی نیست و هیچ تیمی نیز از پیش بازنده نخواهد بود.

با توضیحاتی که در بالا آورده شد می خواهیم به حریفان ایران در مرحله حذفی پرداخته و در این خصوص به جمع بندی های لازم بپردازیم.


ایران - استرالیا در بدبینانه ترین حالت ممکن! تیم ملی ایران در دور بعدی درصورتی که به عنوان صدرنشین صعود نکند، تکلیفش از حالا مشخص است و به عنوان تیم دوم گروه چهارم از حالا حریف صدرنشین گروه پنجم که به احتمال زیاد عربستان خواهد بود، است و دراین باره هیچ بحثی وجود نخواهد داشت. اما اگر تیم ملی به عنوان صدرنشین راهی مرحله بعدی شود که به احتمال زیاد نیز این مهم محقق خواهد شد، باید به مصاف یکی از تیم های سوم گروه های 2، 5 یا 6 برود.

چه تیم هایی رقبای احتمالی ایران در مراحل حذفی هستند؟ + جدول

در جدول بالا به صراحت نحوه رویارویی صدرنشینان گروه های اول تا چهارم با حریفان مرحله بعدی آورده شده است. در این جدول از صدرنشینان گروه 5 و 6 خبری نیست چون آنها به ترتیب با تیم های دوم گروه 4 و 5 دیدار خواهند کرد. شاید از این لحاظ از اینکه در دو گروه پایانی قرار نگرفته باشیم، اندکی هم شانس آورده باشیم تا حریف مرحله بعدمان را یکی از تیم های سوم گروه ها تشکیل بدهد و کار شاگردان کی روش نیز درصورت صدرنشینی برای رسیدن به جمع هشت تیم برتر جام از حالا راحت باشد.

در همین راستا طی روزهای گذشته برخی از انتخاب تیمی از گروه دوم خبر داده و حتی برخی نیز پا را از این هم فراتر نهاده و با توجه به شکست استرالیا از اردن، این تیم را حریف کشورمان از حالا معرفی کردند، اما از 15 حالت ممکن فقط در یک حالت ایران با تیم سوم گروه دوم دیدار خواهد کرد. در هفت حالت دیگر به تیم سوم گروه 5 و همین تعداد حالت به تیم سوم گروه 6 برخورد خواهد کرد.

پس تا اینجای کار طبق حالات ممکن در جدول در کمترین و بدترین حالت ممکن با تیم سوم گروه 2 مواجه می شویم. یعنی اگر تمامی تیم های سوم گروه های اول تا چهارم صعود کنند به تیم سوم گروه 2 برخورد کرده و شاید در این حالت تقابل جذاب ایران و استرالیایی که برخی از آن نام می برند، در این مرحله محقق شود که احتمالش بسیار ضعیف است.

اما قدرت تیم ها و نحوه توزیع آنها در 6 گروه این موضوع را عیان می کند که امکان صعود تیم های سوم از گروه های 3 و 4 در ضعیف ترین حالت ممکن قرار دارد. درواقع اگر از حالا و طبق پیش بینی ها قرقیزستان و فیلیپین را از گروه 3 و ویتنام و یمن را از گروه 4 حذف شده بدانیم، در این صورت و طبق جدول تیم ملی ایران با تیم سوم گروه 6 که به احتمال زیاد عمان خواهد بود رودررو خواهد شد. (وضعیت سایر گروه ها به شکلی است که احتمال صعود تیم های سوم از آنها نسبت به گروه های 3 و 4 بیشتر خواهد بود.)

احتمال تکرار تقابل همیشگی با کره! با این اوصاف و اگر بخواهیم یک مرحله جلوتر را هم ارزیابی کرده و به بررسی مرحله یک چهارم نهایی طبق جدول بپردازیم شاید دیدار کلاسیک ایران و کره جنوبی که پرتکرارترین دیدار این مرحله به شمار می رود بازهم تکرار شود.

در این مرحله و درصورتی که ایران به عنوان صدرنشین راهی دور بعدی شده و در مرحله یک هشتم نیز بر حریفش فائق بیاید، در این صورت در مرحله بعدی باید به مصاف برنده تیم های دوم گروه اول و سوم برود. در این دیدار احتمالا تیم دوم گروه یک را هند، بحرین و شاید امارات تشکیل داده و از سوی دیگر یکی از دو تیم چین یا کره جنوبی حریف دیگر باشند که برنده این دیدار نیز راهی مرحله یک چهارم شده و حریف تیم ملی فوتبال کشورمان در این مرحله خواهد بود. هرچند روی کاغذ پیش بینی می شود که چین در رده دوم قرار بگیرد و حریف ما شود.

چه تیم هایی رقبای احتمالی ایران در مراحل حذفی هستند؟ + جدول

منبع: روزنامه فرهیختگان


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
امارات   فوتبال   اردن   عمان   فیلیپین   استرالیا   قرقیزستان   مرحله گروهی   استرالیایی   ویتنام   هشت تیم   گروه دوم   کارلوس کی روش   عربستان سعودی   یمن   تیم ملی   تیم ملی ایران   تیم ملی فوتبال   جام ملت های آسیا  
اخبار مرتبط
ایران مدعی ترین تیم جام ملت های آسیا
شمانیوز
بیرانوند حرفه ای رفتار کند یکی از بهترین دروازه بان های تاریخ ایران می شود
خبر داغ
عمانی ها امشب هرچه در توان دارند می گذارند/ عمان را هم شکست می دهیم/ ایران دیگر یک تیم 11 نفره ندارد
خبرگزاری دانشجو
آغاز مرحله یک هشتم نهایی جام ملت های آسیا/ عمان اولین خوان مرحله حذفی برای پسران پارسی
سایت جماران
شاهکار AFC با انتخاب داور عربستانی در جام ملت ها
برترین ها
تصمیم بحث برانگیز AFC در انتخاب داور دیدار عراق و قطر
فرتاک ورزشی
ویتنام با تجربه ایران و عراق مقابل اردن؛/ رویکرد مشابه بورکلمانس با کی روش
ورزش 3
فینال های یک هشتم نهایی!
جوان آنلاین
ژاپن، عربستان؛ حذف یکی از دو مدعی در دور بعد
صدا و سیما
از شگفتی سازی قطر تا چشمان حریص کی روش
مشرق نیوز
از شگفتی سازی قطر تا چشمان حریص کی روش/میزبان بی خطر و شرق آسیای مرموز
فارس
16 تیم صعود کننده جام ملتها+بازیهای مرحله پلی آف/ ژاپن، عربستان؛ یکی دور بعد حذف می شود!
ورزش 3
عمان حریف ایران در یک هشتم نهایی شد/ قطر ازخجالت عربستان درآمد؛ تسویه حساب سیاسی با سعودی ها درفوتبال/ تقابل ژاپن-عربستان در دورحذفی/حمله گازانبری کی روش به وزیرورزش
تابناک
ژاپن، عربستان؛ یکی دور بعد حذف می شود
ایران اکونومیست
16 تیم صعود کننده جام ملتها+بازیهای مرحله پلی آف؛ ایران با عمان مصاف می دهد
جمهوریت
یک نیمه تا قطعی شدن دیدار ایران و عمان در مرحله نیمه نهایی
باشگاه خبرنگاران
آیا تیم ملی ایران با گذشت از مرحله یک هشتم نهایی فینالیست خواهد شد؟
راه دانا
تلاش شاگردان کی روش برای هت تریک در صعود 9 امتیازی
پارس فوتبال
یوزهای ایرانی به دنبال انتقام از تیم رفیق برانکو/ عراق باز هم گربه سیاه ایران می شود؟
ملیت
یوزهای ایرانی به دنبال انتقام از عراق و قرعه ای مناسب در یک چهارم نهایی
رهیاب نیوز
یوزهای ایرانی به دنبال انتقام از عراق
بولتن نیوز
یوزهای ایرانی به دنبال انتقام و قرعه ای مناسب در یک چهارم نهایی
کیوسک تایمز
برداشت یک| ایران و عراق در نبرد سبز!
خبر ورزشی
یوزهای ایرانی به دنبال انتقام/ عراق باز هم گربه سیاه ایران می شود؟
عصر امروز
ایران و عراق/ یوزهای ایرانی به دنبال شکست سبزهای شگفتی ساز
افکار نیوز
یوزهای ایرانی به دنبال انتقام از تیم رفیق برانکو و رقم زدن قرعه ای مناسب در یک چهارم نهایی/ عراق باز هم گربه سیاه ایران می شود؟
تسنیم
حریف بعدی ایران در جام ملتها چه تیمی است؟/ چشمه شگفتی جام ملتها خشکید!/ برد عجیب و 6 گله قطر برای روکم کنی ازعربستان!/
تابناک
موفقیت به تعداد پاس نیست
ایران ورزشی
مسیر احتمالی ایران تا فینال جام ملتهای آسیا
اقتصاد نیوز
جام هفدهم؛ پرگل و شوک آفرین- میثم ناصرنژاد*
ایرنا
اخبار مرتبط
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.