مخبر - 1397/10/20 - رییس جمهور: انقلاب کردیم که یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد

رییس جمهور: انقلاب کردیم که یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد
رئیس جمهور روز چهارشنبه در جلسه هیات دولت در سخنانی با اشاره به فرا رسیدن 19 دی؛ سالروز قیام مردم قم، تصریح کرد: قم و حوزه علیمه این شهر در نهضت اسلامی، به عنوان پیشران حرکت انقلابی، نقش بسیار مهم و زیادی داشتند و قیام 19 دی مردم قم ، روند پیروزی انقلاب اسلامی را وارد مرحله نوینی کرد.
رییس جمهور: انقلاب کردیم که یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد

ستاره | سرویس اخبار - حجت الاسلام والمسلین حسن روحانی همچنین تبیین اقدامات انجام شده و دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی را ضروری خواند و با اشاره به نزدیک شدن جشن چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، اظهارداشت: در این ایام مسئولین اجرایی و غیر اجرایی، کارگزاران دولت و نظام و رسانه های همگانی، وظیفه مهم تبیین اقدامات انجام شده و دستاوردهای 40 ساله انقلاب اسلامی را برعهده دارند. رییس جمهور: انقلاب کردیم که یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد
روحانی افزود: اولین حادثه مهمی که در سال 42 رخ داد، فروردین ماه آن سال در مدرسه فیضیه بود و بعد هم در دیگر حوادث انقلابی، قم همواره پیشران این حرکت انقلابی بود و البته مردم سراسر کشور هم از این حرکت و نهضت حمایت کردند و امام (ره)هم به خوبی رهبری کرد.
رئیس جمهوری با اشاره با روند حوادث و حرکت های مهم انقلاب از سال 42 تا بهمن 57 که به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید، گفت: یاد و خاطره شهدای 19 دی را که از روزهای مهم و فراموش نشدنی در تاریخ انقلاب ما است ، گرامی داشته و حرکت و ایثار مردم قم و همه شهرهای ایران در راه پیروزی انقلاب شکومند اسلامی را پاس می داریم.
رئیس جمهوری با تشریح سه حادثه مهم در روند اقتصادی کشور از روز پیروزی انقلاب اسلامی تا امروز، گفت: تغییر ساختارهای کشور با پیروزی انقلاب ، جنگ تحمیلی 8 ساله و تحریم های ظالمانه دشمنان علیه ایران، سه حادثه مهم در روند اقتصادی کشور در طول این 40 سال بوده که به اشکال مختلف روی داده است.
روحانی تاکید کرد: امروز در آستانه چهلمین جشن پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ، اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی و مهم همه ما در کشور است و نباید اجازه دهیم مردم با مشکل مواجه شوند.
رئیس جمهور اظهارداشت: مردم توجه دارند که حرکت توسعه ای و سازندگی کشور در شرایطی اتفاق افتاده است که با 3 مسأله مواجه بودیم که معمولاً در این حوادث مهم، ارزش رشد و پیشرفت، چند برابر می شود.
روحانی با بیان اینکه اولاً وقتی انقلاب می شود، افراد، کارگاه ها، مسئولین سیاسی و ساختاری اقتصادی عوض می شود و مشخص است که در همان سال انقلاب، خود به خود فعالیت ها نیمه تعطیل می شود، ادامه داد: در سال بعد انقلاب نیز تغییرات ایجاد می شود و فعالیت ها نیمه تعطیل است . با حوادث و مشکلاتی که در سال های 58 و 59 برای استقرار انقلاب مواجه بودیم ، معمولا حرکت به سمت پیشرفت و توسعه سخت و مشکل می شود اما روند توسعه و پیشرفت حتی در آن شرایط هم ادامه یافت.
رئیس جمهور با اشاره به اینکه حادثه دوم، مسأله جنگ تحمیلی بود و ما را دچار مشکل کرد، اظهار داشت: جنگی بر ما تحمیل و به کشورمان تجاوز و بخشی از سرزمین ما اشغال شد که در ظاهر توسط بعثی ها در عراق و در باطن نیز تقریباً همه از جمله کشورهای منطقه و قدرت های جهانی به استثناء چند کشور در پشت این جنگ بودند.
روحانی تاکید کرد: همه پشت سر صدام بودند و با جنگی مواجه شدیم که دنیا با ما جنگید و بحمدالله ملت، جوانان، ارتش، سپاه، بسیج، عشایر و همه مردم، با مقاومت و ایستادگی ، ما را به پیروزی رساندند.
رئیس جمهوری با اشاره به حادثه سوم و اینکه بعد از جنگ، کشور در مسیر سازندگی و حرکت درست قرار گرفته بود که فشار تحریم ها افزایش یافت، تصریح کرد: تحریم آمریکا برای سرمایه گذاری نفت و گاز به دولت آقای هاشمی رفسنجانی مربوط می شود و درآن زمان خرید نفت را تحریم کردند.
روحانی افزود: همه اینها به جز تحریم هایی که از سال 59 علیه ما شروع شد، شرایطی است که بعد از جنگ برای ما رخ می دهد و سپس به بهانه مسأله هسته ای تحریم های شورای امنیت علیه ما آغاز شد که آن تحریم ها تا سال 94 باقی ماند و در آن سال توانستیم این تحریم ها را رفع و یک فضای تنفسی پیدا بکنیم.
رئیس جمهور اضافه کرد: دوباره از طریق توطئه تندروهای آمریکا و صهیونیست ها و برخی از کشورهای منطقه، فشار را بر کشور و مردم ما وارد کردند. این 3 حادثه بسیار مهم در روند اقتصادی کشورمان می توانست کند کننده روند توسعه باشد اما آمار و ارقام دستاوردها در همه حوزه های صنعتی، کشاورزی، اجتماعی، بهداشتی، آموزشی قدرت نظامی، سازندگی و عمران و آبادانی، شرکت های دانش بنیان و کمک به مردم و مستضعفین، باگذشته قابل مقایسه نیست.
روحانی با تشکر از مردم به عنوان بانیان اصلی تحقق همه دستاوردها و موفقیت ها، اظهارداشت: البته در این میان همه دولت ها نقش و سهم خودشان را دارند ولی مقاومت و ایستادگی، تلاش، ایثار و فداکاری مردم نقش اصلی و موثر دارد.
رئیس جمهور افزود: امروز شاهدیم کسانی که در جنگ مجروح و جانباز شدند، بعد از سی و چند سال درد و مشقت، با افتخار از حوادث دفاع مقدس خودشان و خانواده شهدا با افتخار از ایثار خود یاد می کنند و این به عنوان نمونه ای از ایستادگی و عظمت ملت بزرگ ما برای تحقق اهداف بلند انقلاب اسلامی است.
روحانی خاطرنشان کرد: آنچه در این انقلاب دنبال می کردیم، این بود که از حکومت فردی نجات پیدا کنیم. فرد بر ما حاکم نشود، یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد و بعد هم منتظر بمانیم که هر وقتی که مرد، پسرش دو مرتبه روی کار بیاید. این سلطنت پدر و پسری را در انقلاب از بین بردیم و مردم حاکم شدند و رأی مردم حکومت را بوجود می آورد، مجلس و خبرگان درست می کند و این رأی مجلس است که دولت را درست می کند.
رئیس جمهور تصریح کرد: همه چیز در کشورمان بر مبنای آراء مردم است و این حاکمیت ملی، بزرگترین دستاورد انقلاب اسلامی ما بود و این را باید تبیین کنیم. این همه انتخاباتی که در کشور برگزار شد و برگزار می شود و ان شاء الله سال آینده هم انتخابات داریم، نشان می دهد که کشور ما بر مبنای انتخابات، رأی مردم و صندوق آراء است.
رئیس جمهور با بیان اینکه، انقلاب اسلامی، استقلال را برای ما به ارمغان آورد، گفت: قبل از انقلاب دیگران برای ما تصمیم می گرفتند و آمریکایی ها و برخی از اروپایی ها در کشور ما همه کاره بودند و در همه امور از جمله ارتش و نیروهای مسلح، صنعت نظامی، اقتصاد، فرهنگ و رادیو و تلویزیون مداخله می کردند اما امروز مردم ایران تصمیم گیر اصلی هستند.
روحانی افزود: 36 آمریکایی کانال 2 تلویزیون زمان رژیم گذشته را که یکی کانال آموزشی بود، هدایت می کردند و همه کشور دست آنها بود اما انقلاب اسلامی برای ما حاکمیت ملی و استقلال آورد و امروز مردم ما احساس می کنند که دین ، فرهنگ و معنویت شان بیشتر مورد احترام است و الحمدالله در زمینه توسعه هم گامهای بسیار مهمی برداشتیم.
رئیس جمهور در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت تبیین دستاوردهای انقلاب برای مردم ، گفت: از وزرا، معاونین و همه مسئولین دستگاه ها و هچنین از رسانه ملی و صدا و سیما و از همه روزنامه ها و فضای مجازی و دست اندرکاران خواهش می کنم که واقعیت انقلاب ما را به خوبی تشریح کنند.
روحانی یادآور شد: خدای نا کرده اگر این دستاوردها و واقعیت های انقلاب را درست توضیح ندهیم، به خون شهدا، فداکاران، جوانان، علما و امام(ره) و همه آنهایی که تلاش کردند و این کار عظیم و بزرگ را انجام دادند، خیانت کرده ایم.
رئیس جمهور با بیان اینکه در آستانه چهلمین جشن پیروزی انقلاب هستیم، گفت: ان شاء الله در بهمن ماه وارد چهل و یکمین سال انقلاب می شویم و در تبلیغات این جشن پیروزی باید واقعیت ها را برای مردم بازگو کرد.
روحانی در بخش دیگری از سخنان خود دو وظیفه مهم دولت و مسئولین دولتی را در شرایط امروز جامعه مورد اشاره قرار داد و گفت: امروز هر کدام از ما در هر بخشی که کار و تلاش می کنم دو وظیفه مهم اشتغال جوانان و معیشت مردم را برعهده داریم.
رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ببینید در این شرایط سخت اقتصادی اگر یک خانواده ای دو جوان داشته باشد و هر دو بیکار باشند، چه شرایط سختی برایش پیش می آید و چه فشاری بر او وارد می شود، پس همه ما در ارگان ها و دستگاه ها باید تلاش کنیم جوان های ما مشغول به کار شوند.
روحانی تاکید کرد: یکی از وظایف سازمان برنامه و بودجه ،اشتغال است. یعنی سازمان برنامه و بودجه و وزارتخانه ها باید بدانند، که وظیفه بزرگ همه ما مسأله اشتغال جوانان است. چون می دانیم در شرایط سخت یک عده ای بیکار یا از کار برکنار می شوند و یک عده نمی توانند ادامه کار بدهند. باید جبران کنیم و برای آن کسی هم که بیکار می شود، باید فکر کنیم.
روحانی در ادامه با بیان اینکه مساله دوم، معیشت مردم است که نباید در زندگی روزمره و نیازهای فوری و روزانه دچار مشکل شوند، تاکید کرد: تورم ماه آذر، 12 ماهه، 18 درصد است ولی تورم مواد غذایی و خوراکی ما 24 درصد است و این به نظر من مهم است.
رئیس جمهور با بیان اینکه وقتی تورم کل را حساب می کنیم، مردم به آن کاری ندارند و 24 درصد به طور متوسط است که برای برخی اجناس 30 الی 40 درصد و برخی دیگر کمتر و بیشتر می باشد، گفت: از این بدتر زمانی است که نوسان هفتگی و روزانه در قیمت ها داشته باشیم.
روحانی تاکید کرد: درست است که در مسایل بانکی مشکلاتی داریم و یا ممکن است در حمل و نقل مسایلی داشته باشیم، ولی حتماً این مشکلات نباید به کالاهای اساسی و زندگی مردم منتقل شود.
رئیس جمهور افزود: برخی از همسایگان می توانند رابطه صمیمانه تری با ما داشته باشند و این کار امکان پذیر است و امروز این را شاهد هستیم و می بینیم که همسایگان شرایط بهتری از گذشته دارند.
روحانی گفت: معیشت مردم و مواد لازم برای زندگی مردم که جزو خرید روزانه است،باید یک مبنایی داشته و ثباتی پیدا کند و بازار باید آرامش داشته باشد.
رئیس جمهور با بیان اینکه امروز خوشبختانه در زمینه ارز با تلاش هایی که بخش اقتصاد و بانک مرکزی کرده است ،یک آرامش نسبی وجود دارد، اظهارداشت: می خواهیم این آرامش را تداوم بخشیده و حفظ کنیم. تولید بسیار مهم است و باید کاری کنیم که دچار مشکل نشود.
روحانی خاطرنشان کرد: از نکات ضروری برای جلوگیری از ایجاد مشکل در زندگی مردم، اشتغال است و فرقی نمی کند که در بخش کشاورزی، صنعت و یا خدمات باشد. امیدوارم همه بتوانیم در این روزهای بسیار مهم که یادآور فداکاری مردم در 41 سال پیش در این ایام است ، در مسیر آرامش مردم و زندگی بهتر برای آنان و رفع مشکلات روزمره ، پر تلاش تر باشیم.
منبع: ایسنا

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
عراق   معیشت مردم   آمریکا   کشورهای منطقه   کارگزاران   عشایر   هیات دولت   توسعه و پیشرفت   پیروزی انقلاب اسلامی   مدرسه فیضیه   نهضت اسلامی   اقتصاد   انقلاب اسلامی   حسن روحانی   حادثه   سرمایه گذاری  
اخبار مرتبط
برگزاری نشست بصیرتی در حوزه بسیج کوثر قم
خبرگزاری بسیج
تامین معیشت مردم اولویت ماست
خبر خودرو
روحانی: حاکمیت ملی و رای مردم بزرگترین دستاورد انقلاب است
نوای رودبار
رییس جمهور: انقلاب کردیم که یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد- سلطنت پدر و پسری را در انقلاب از بین بردیم- از حکومت فردی نجات پیدا کردیم- امروز مردم تصمیم گیر اصلی هستند
پایتخت ما
روحانی:تمام دستگاه های دولت باید برای اشتغال جوانان تلاش کنند
ستاره نیوز
روحانی: تمام دستگاه های دولت باید برای اشتغال جوانان تلاش کنند
عصر تبریز
حاکمیت ملی و رأی مردم بزرگترین دستاورد انقلاب است
روز پلاس
انتقاد روحانی از نوسان روزانه برخی اجناس/ باید فکری جدی برای این مسئله شود
صبا ایران
حسن روحانی: اشتغال جوانان و معیشت مردم دو اولویت دولت است
دیده بان ایران
روحانی: اشتغال جوانان و معیشت مردم دو اولویت دولت است
همشهری آنلاین
روحانی: اشتغال جوانان اولویت اصلی کشور است
مردم نیوز
روحانی: اشتغال جوانان و تأمین معیشت مردم دو اولویت اصلی ماست
گیتی آنلاین
روحانی: تورم مواد غذایی و خوراکی 24 درصد است
پانا
روحانی: ثبات قیمت ها و آرامش بازار مورد توجه دولت خواهد بود
خبرآنلاین
روحانی: تمام دستگاه های دولت باید برای اشتغال جوانان تلاش کنند
آرا نیوز
مشکلات نباید به کالاهای اساسی و زندگی مردم منتقل شود/ ثبات قیمت ها و آرامش بازار مورد توجه دولت خواهد بود
خبر داغ
توجه دولت به ثبات قیمت ها و آرامش بازار / اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت اصلی
ایران آنلاین
اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت های اصلی کشور است
شبستان
روحانی: حاکمیت ملی و رأی مردم بزرگترین دستاورد انقلاب است
ناطقان نیوز
اشتغال و تامین معیشت مردم اولویت اصلی ماست
شوشان
روحانی:اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی ماست
رهیاب نیوز
اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت های اصلی کشور است/ ثبات قیمت ها و آرامش بازار مورد توجه دولت خواهد بود
العالم
بازار باید آرامش داشته باشد
تجارت نیوز
روحانی: اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی است/ نباید اجازه دهیم مردم با مشکل مواجه شوند
شفقنا
اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی ماست/ نباید اجازه دهیم مردم با مشکل مواجه شوند؛ بازار باید آرامش داشته باشد
تیک نیوز
موافقت دولت با واردات مواد اولیه و ملزومات خطوط تولید
سنا نیوز
روحانی: در انقلاب می خواستیم از حکومت فردی نجات پیدا کنیم
اقتصاد نیوز
انقلاب اسلامی، استقلال را برای ما به ارمغان آورد
مرور نیوز
اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت های اصلی کشور
شبکه خبر
اشتغال جوانان و معیشت مردم دو اولویت دولت است
پایداری ملی
اخبار مرتبط
bltخبرگزاری بسیج : برگزاری نشست بصیرتی در حوزه بسیج کوثر قم
bltخبر خودرو : تامین معیشت مردم اولویت ماست
bltنوای رودبار : روحانی: حاکمیت ملی و رای مردم بزرگترین دستاورد انقلاب است
bltپایتخت ما : رییس جمهور: انقلاب کردیم که یک نفر به عنوان شاه بر مردم حاکم نباشد- سلطنت پدر و پسری را در انقلاب از بین بردیم- از حکومت فردی نجات پیدا کردیم- امروز مردم تصمیم گیر اصلی هستند
bltستاره نیوز : روحانی:تمام دستگاه های دولت باید برای اشتغال جوانان تلاش کنند
bltعصر تبریز : روحانی: تمام دستگاه های دولت باید برای اشتغال جوانان تلاش کنند
bltروز پلاس : حاکمیت ملی و رأی مردم بزرگترین دستاورد انقلاب است
bltصبا ایران : انتقاد روحانی از نوسان روزانه برخی اجناس/ باید فکری جدی برای این مسئله شود
bltدیده بان ایران : حسن روحانی: اشتغال جوانان و معیشت مردم دو اولویت دولت است
bltهمشهری آنلاین : روحانی: اشتغال جوانان و معیشت مردم دو اولویت دولت است
bltمردم نیوز : روحانی: اشتغال جوانان اولویت اصلی کشور است
bltگیتی آنلاین : روحانی: اشتغال جوانان و تأمین معیشت مردم دو اولویت اصلی ماست
bltپانا : روحانی: تورم مواد غذایی و خوراکی 24 درصد است
bltخبرآنلاین : روحانی: ثبات قیمت ها و آرامش بازار مورد توجه دولت خواهد بود
bltآرا نیوز : روحانی: تمام دستگاه های دولت باید برای اشتغال جوانان تلاش کنند
bltخبر داغ : مشکلات نباید به کالاهای اساسی و زندگی مردم منتقل شود/ ثبات قیمت ها و آرامش بازار مورد توجه دولت خواهد بود
bltایران آنلاین : توجه دولت به ثبات قیمت ها و آرامش بازار / اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت اصلی
bltشبستان : اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت های اصلی کشور است
bltناطقان نیوز : روحانی: حاکمیت ملی و رأی مردم بزرگترین دستاورد انقلاب است
bltشوشان : اشتغال و تامین معیشت مردم اولویت اصلی ماست
bltرهیاب نیوز : روحانی:اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی ماست
bltالعالم : اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت های اصلی کشور است/ ثبات قیمت ها و آرامش بازار مورد توجه دولت خواهد بود
bltتجارت نیوز : بازار باید آرامش داشته باشد
bltشفقنا : روحانی: اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی است/ نباید اجازه دهیم مردم با مشکل مواجه شوند
bltتیک نیوز : اشتغال جوانان و تامین معیشت مردم دو اولویت اصلی ماست/ نباید اجازه دهیم مردم با مشکل مواجه شوند؛ بازار باید آرامش داشته باشد
bltسنا نیوز : موافقت دولت با واردات مواد اولیه و ملزومات خطوط تولید
bltاقتصاد نیوز : روحانی: در انقلاب می خواستیم از حکومت فردی نجات پیدا کنیم
bltمرور نیوز : انقلاب اسلامی، استقلال را برای ما به ارمغان آورد
bltشبکه خبر : اشتغال جوانان و معیشت مردم اولویت های اصلی کشور
bltپایداری ملی : اشتغال جوانان و معیشت مردم دو اولویت دولت است
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.