مخبر - 1397/10/20 - وزیر خارجه به تهران بازگشت/ ظریف سفرش به دهلی نو را سازنده خواند

وزیر خارجه به تهران بازگشت/ ظریف سفرش به دهلی نو را سازنده خواند
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از سفری سه روزه به دهلی نو در رأس یک هیأت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی امشب دهلی نو را به مقصد تهران ترک کرد. رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در پایان این سفر در توئیتی این سفر را به همراه یک هیأت بزرگ اقتصادی، ...
وزیر خارجه به تهران بازگشت/ ظریف سفرش به دهلی نو را سازنده خواند

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران پس از سفری سه روزه به دهلی نو در رأس یک هیأت عالی رتبه سیاسی و اقتصادی امشب دهلی نو را به مقصد تهران ترک کرد.

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران در پایان این سفر در توئیتی این سفر را به همراه یک هیأت بزرگ اقتصادی، سازنده خواند.

وی همچنین نوشت که ملاقات خیلی خوبی با «سوشما سواراج» همتای هندی خود و دیگر مقامات هندی داشته است.

ظریف عنوان کرد که روابط ایران و هند در جهت منافع هر دو ملت رو به گسترش است.

رئیس دستگاه دیپلماسی همچنین به حضور و سخنرانی اش در کنفرانس بین المللی «گفت وگوی رایسینا» نیز اشاره کرد.

به گزارش فارس، ظریف دوشنبه شب در رأس هیأتی سیاسی و اقتصادی به منظور رایزنی با مقامات هندی و شرکت در کنفرانس مزبور وارد دهلی نو شد.

وی در مدت حضورش در دهلی نو با وزرای حمل و نقل و خارجه هند نیز دیدار و ابعاد مختلف مناسبات دوجانبه و تحولات منطقه را مورد بحث و بررسی قرار داد.

ظریف دیروز (سه شنبه) ضمن شرکت در همایش تجاری مشترک ایران و هند و ایراد سخنرانی در این همایش، در اندیشکده ICWA (شورای امور جهانی هند) در جمع نخبگان و اندیشمندان هندی در خصوص آخرین تحولات جهانی و منطقه ای سخنرانی کرد و به پرسش های حاضران پاسخ داد.

وزیر خارجه ایران همچنین با نخست وزیر سابق ایتالیا و وزیر خارجه اسپانیا نیز جداگانه دیدار و گفت وگو کرد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.