مخبر - 1397/10/20 - تاکید آیت الله هاشمی بر وحدت احزاب در سایه انسجام ملی بود

تاکید آیت الله هاشمی بر وحدت احزاب در سایه انسجام ملی بود
عضو اسبق مجمع تشخیص ضرورت وحدت احزاب در سایه انسجام ملی را از جمله موارد تاکیدی آیت الله هاشمی دانست.
تاکید آیت الله هاشمی بر وحدت احزاب در سایه انسجام ملی بود

تاکید آیت الله هاشمی بر وحدت احزاب در سایه انسجام ملی بودمحمد هاشمی، عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام در گفت وگو با خبرنگار حوزه احزاب و تشکل های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص تخریب های صورت گرفته نسبت به مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی در اواخر دهه هفتاد گفت: این مسائل برای یک مقطع و یک سال مشخص نبوده است، آقای هاشمی از ابتدا در مبارزان و انقلابیون روحانیونی بودند که دستگیر شدند و به شدت شکنجه شدند.

وی ادامه داد: بعد از این برهه در اوایل انقلاب هم عده ای نه تنها بر علیه آقای هاشمی بلکه علیه روحانیت مبارز و پیشتاز مانند شهید بهشتی و شهید باهنر و مقام معظم رهبری، شعار های بدی می دانند و همین بحث همیشه استمرار داشته است.

هاشمی خاطرنشان کرد: درحال حاضر هم که آقای هاشمی دوسال است در قید حیات نیستند و از بین ما رفتند، ما می بینیم که مرتبا علیهشان موج آفرینی می شود و تخریبشان می کنند.

برادر مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی تصریح کرد: در نتیجه این توهین ها مختص یک سال اخیر نیست که بگوییم در دهه 70 یا سال 76 به آقای هاشمی توهین شده باشد، متاسفانه زندگی آقای هاشمی سراسر از مبارزه تا پیروزی و از رحلتشان تا به امروز با توهین همراه بوده است و این مطلب تازه ای نیست و جای تعجب ندارد.

عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطر نشان کرد: آن بحثی که ما برایش متاسف هستیم این است امام و انقلاب را هدف قرار داده اند، هم علیه آقای هاشمی و هم نسبت به امام، انقلاب و دیگر یاران امام این تخریب ها صورت می گیرد چراکه دشمن نمی تواند کینه و دشمنی خودش را از انقلاب، امام، یاران امام مخفی کند و همواره در صحنه همیشه فعال بوده و هستند.

هاشمی در خصوص محسوس بودن فقدان مرحوم هاشمی در بین چهره های سیاسی به خصوص در اختلافات ایجاد شده در میان احزاب اصلاح طلب و دولت گفت: آقای هاشمی چند استراتژی مهمی داشتند، اول توجه به آرمان های امام و انقلاب بود، از طرفی همواره اعتقاد داشتند که مردم در سایه انسجام و وحدت ملی بعد از خداوند تبارک و تعالی همواره پشتوانه انقلاب هستند.

وی با بیان اینکه آیت الله هاشمی رفسنجانی همواره بر وحدت و انسجام تاکید داشتند، خاطرنشان کرد: هرجا که می دیدند که در زمینه وحدت انحرافی می خواهد به وجود بیاید، به صورت پشت پرده و یا حضوری و کلاما دخالت می کردند و جلوی این کار را می گرفتند که در این مورد ما تجربه زیادی داریم و این رویه را از او بسیار دیدیم.

هاشمی افزود: یکی از کار هایی هم که انجام دادند این بود که همانطور که امام راحل هم تاکید داشتند که هرکاری را که مردم می توانند انجام بدهند را به خودشان واگذار کنیم و مردم انجام بدهند، برهمین اساس زمانی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام بودند یکی از کار هایی که کردند این مسئله بود.

وی تصریح کرد: یکی از موارد تاکیدی آیت الله هاشمی اجرای اصل 44 مبنی بر واگذاری شرکت های دولتی و اموال این شرکت ها به مردم بود که او با پیگیری این مسئله این را مجمع و مقام معظم رهبری تایید کردند و آیین نامه آن نوشته شد، اما پس از مدتی این مسئله اجرا نشد.

هاشمی خاطر نشان کرد: تفکرات آقای هاشمی گرچه مشکل و نقص هم داشته است، اما در دوره هایی هم تجربه شده که موفق هم بوده، اما به اعتراف همه در داخل، دوران سازندگی بهترین دوران در کشور ما بوده و در این دوران اشتغال فراهم بوده و مردم تا حدی زندگی شرافت مندانه ای داشتند و کشور در جهت درستی درحال حرکت بود.

عضو اسبق مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: متاسفانه اکنون شاهد هستیم که، اما همان کار هایی که او در در دوران سازندگی انجام داد برای برخی گناه نابخشودنی شده است و می گویند که چرا به مردم توجه می کرد و می خواست اقتصاد و تولید را مردمی کند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.