مخبر - 1397/10/19 - البشیر: سودان با توطئه برخی طرف ها مواجه است

البشیر: سودان با توطئه برخی طرف ها مواجه است
هزاران معترض سودانی بار دیگر در شهر القضارف واقع در شرق سودان تظاهرات کرده و علیه دولت شعار سر دادند.
البشیر: سودان با توطئه برخی طرف ها مواجه است

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، هزاران معترض سودانی روز سه شنبه (دیروز) در شهر القضارف واقع در ایالت القضارف (شرق سودان) تظاهرات کرده و با سر دادن شعارهایی، سقوط نظام سودان و تحقق عدالت را خواستار شدند.

معترضان از مرکز شهر به سمت ساختمان مجلس قانونگذاری ایالت مذکور راهپیمایی کردند و پلیس نیز برای متفرق کردن معترضان به استفاده از گاز اشک آور متوسل شد.

تظاهرات کنندگان همچنین با سر دادن شعارهایی خواستار براندازی نظام سودان و محاکمه عاملان قتل معترضان در جریان تظاهرات های اخیر شدند.

طبق گزارش شبکه الجزیره، «عمر البشیر» رئیس جمهور سودان نیز در سخنانی در جشنواره سالانه الرمایه در شمال این کشور، «خیانتکاران و مزدوران» را عامل ناآرامی های اخیر در کشور دانست و گفت که برخی توطئه گران علیه سودان این مزدوران را با هدف نابودی، سوزاندن و خرابکاری در کشور گماشته اند.

البشیر خطاب به کسانی که از نیروهای مسلح سودان می خواهند قدرت را به دست بگیرند، تأکید کرد: «بدانید که نیروهای مسلح اگر اقدامی بکند آن اقدام به خاطر "مزدوران" نخواهد بود».

«احمد بلال» وزیر کشور سودان نیز روز یکشنبه برگزاری تظاهرات هایی را که خواهان براندازی نظام است، غیرقانونی و بر خلاف قانون اساسی کشور برشمرد و گفت که هر کس به دنبال براندازی نظام است بایستی از راه قانونی و از طریق انتخابات اقدام کند.

سودان از 19 دسامبر گذشته شاهد تظاهرات هایی در خارطوم و تعدادی از ایالت های این کشور در اعتراض به گرانی و اوضاع بد معیشتی است.

بنا به اذعان دولت سودان تا کنون در این تظاهرات ها 19 نفر کشته شده اند در حالی که سازمان عفو بین الملل شمار کشته ها را 37 نفر اعلام کرده است.

انتهای پیام/صمحتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.