مخبر - 1397/10/17 - پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور

پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور
روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی تازه به کشور، بارش باران و برف و وزش باد شدید در استان های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب کشور رخ می دهد و به تدریج از بعدازظهر، بارش ها در مرکز، ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق ادامه می یابد.
پیش بینی وضعیت آب و هوایی کشور

ناطقان: براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیشیابی هواشناسی، امروز در غرب سواحل خزر، ارتفاعات البرز شرقی، مرکز، جنوب غرب، شرق و شمال شرق کشور، شمال شرق استان تهران، شمال سمنان، غرب فارس، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و شمال بوشهر بارش باران، وزش باد و در مناطق کوهستانی بارش برف را شاهد هستیم.
امروز در استان های جنوبی کشور پدیده رعدوبرق رخ می دهد و در برخی ساعات وزش باد شدید در شمال غرب، سمنان، تهران، البرز، قم، قزوین، مرکزی، اصفهان و شرق کشور رخ خواهد داد و در شرق کرمان و پاره ای از نقاط سیستان و بلوچستان هم احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.
روز سه شنبه در استان های کهگیلویه و بویراحمد و چهارمحال و بختیاری بارش باران و برف و در غرب فارس، شرق خوزستان و برخی مناطق شمال بوشهر افزایش ابر همراه با بارش پراکنده و وزش باد و در سایر مناطق کشور آسمانی صاف پیش بینی می شود.
روز چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور، بارش باران و برف در بعضی ساعات وزش باد شدید در استان های واقع در شمال غرب، غرب و جنوب غرب و به تدریج از بعدازظهر مرکز، ارتفاعات البرز، شرق و شمال شرق کشور پیش بینی می شود.
این سامانه روز پنج شنبه در شرق دریای خزر و شمال شرق کشور فعال خواهد، سامانه فوق روز جمعه در شمال شرق فعال بوده و سپس از کشور خارج می شود.
بر این اساس روز چهارشنبه 97/10/19 بارش برف و باران گاهی وزش باد شدید در آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، نیمه غربی کردستان، شمال غرب کرمانشاه، جنوب اصفهان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد و ارتفاعات شمال شرق خوزستان پیش بینی می شود.
روز چهارشنبه همچنین بارش باران گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید در شرق خوزستان، شمال بوشهر، سواحل خوزستان و بوشهر، غرب فارس، شمال یزد، شمال خراسان جنوبی و جنوب خراسان رضوی پیش بینی می شود.
روز پنج شنبه 97/10/20 بارش برف و باران و وزش باد در غرب مازندران، گلستان و خراسان شمالی پیش بینی می شود؛ روز پنج شنبه این سامانه در شمال شرق و شرق دریای خزر قرار دارد و اواسط وقت جمعه از شمال شرق کشور خارج می شود، پیامد ورود این سامانه بارش برف و باران و وزش باد شدید خواهد بود.
روزهای چهارشنبه و پنج شنبه مناطق غربی و مرکزی خلیج فارس مواج خواهد بود.
به سبب بارش برف و کولاک برف در نقاط کوهستانی و سردسیر مناطق ذکر شده، لغزندگی جاده های کوهستانی، مه آلودگی و کاهش دید رخ خواهد داد، از این رو توصیه می شود هنگام تردد در این مناطق نکات لازم جهت حفظ ایمنی و جلوگیری از خسارات احتمالی به کار گرفته شود.
آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری، گاهی وزش باد پیش بینی می شود؛ بیشینه و کمینه دما فردا در تهران 10 و یک درجه خواهد بود.
فردا بندرعباس با بیشینه دمای 27 درجه بالای صفر گرم ترین مرکز استان و زنجان و همدان با کمینه دمای 5 درجه زیر صفر سردترین مرکز استان خواهد بود.
میانگین بارندگی کل کشور از ابتدای سال زراعی تا روز 15 دیماه سال جاری 100 میلی متر ثبت شد، میزان بارش سال گذشته در این بازه زمانی 31.8 میلی متر بود. بنابراین تا این تاریخ بارش بارش سال جاری 214.6درصد بیشتر از سال گذشته است.
میانگین بلندمدت بارندگی کشور در بازه زمانی مذکور 74.5 میلی متر بوده است که بارش سال جاری 34.2درصد بیشتر از سال بلندمدت است.
بیشترین میزان بارش در هفته پانزدهم سال زراعی متعلق به منطقه کوهرنگ در استان چهارمحال و بختیاری به میزان 144.9میلی متر بوده است. میانگین گرم ترین منطقه در مدت زمان مذکور میناب در استان هرمزگان به میزان 30.4 درجه سلسیوس و میانگین سردترین منطقه زرینه در استان کردستان به میزان منفی 9.5 درجه سلسیوس بوده است.

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.