مخبر - 1397/10/16 - آغاز مجدد اعتراضات در سودان و بازداشت چند استاد دانشگاه

آغاز مجدد اعتراضات در سودان و بازداشت چند استاد دانشگاه
منابع خبری از آغاز تظاهرات مجدد در برخی شهرهای سودان و شلیک گاز اشک آور از سوی نیروهای پلیس برای متفرق کردن معترضان خبر داده اند.
آغاز مجدد اعتراضات در سودان و بازداشت چند استاد دانشگاه

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، پلیس سودان امروز یکشنبه تعدادی از اساتید دانشگاه که در دانشگاه خارطوم تحصن کرده بودند، را بازداشت کرد.

پلیس سودان همچنین برای متفرق کردن معترضان در خیابان الحوادث واقع در مجاورت خیابان های اصلی منتهی به کاخ ریاست جمهوری، به استفاده از گاز اشک آور متوسل شد.

طبق گزارش شبکه الجزیره، «ازرق طیبه» شیخ طریقت صوفی نیز حمایت خود از معترضان در شهر «ود مدنی» را اعلام کرد.

انجمن مشاغل حرفه ای متشکل از پزشکان، مهندسان و مدرسان روز شنبه (دیروز) خواستار برگزاری تظاهرات مردم سودان در خارطوم و دیگر شهرهای این کشور و حرکت به سمت کاخ ریاست جمهوری شد.

«معتز موسی» نخست وزیر سودان نیز در واکنش به این فراخوان درباره هر گونه «خرابکاری» هشدار داد و گفت که تحمیل افکاری مشخصی بر مردم، امری مردود است.

سودان از 19 دسامبر گذشته شاهد تظاهرات هایی در خارطوم و تعدادی از ایالت های این کشور در اعتراض به گرانی و اوضاع بد معیشتی است.

بنا به اذعان دولت سودان تا کنون در این تظاهرات ها 19 نفر کشته شده اند در حالی که سازمان عفو بین الملل شمار کشته ها را 37 نفر اعلام کرده است.

اقتصاد سودان با کمبود ارز خارجی و افزایش نرخ تورم مواجه است و نرخ تورم به 70 درصد رسیده و ارزش پول ملی این کشور نیز کاهش یافته است.

انتهای پیام/ممحتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.