مخبر - 1397/10/09 - کتابخانه شهدای مدافع حرم در مشهد به بهره برداری رسید

کتابخانه شهدای مدافع حرم در مشهد به بهره برداری رسید
مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی از بهره برداری از کتابخانه شهدای مدافع حرم در مشهد خبر داد.
کتابخانه شهدای مدافع حرم در مشهد به بهره برداری رسید

کتابخانه شهدای مدافع حرم در مشهد به بهره برداری رسید - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، حجت الاسلام علی اکبر سبزیان عصر امروز در مراسم آیین افتتاح کتابخانه عمومی در منطقه شعید آوینی مشهد اظهار داشت: این کتاب خانه عمومی با توجه به شرایط جغرافیایی و جمعیتی این منطقه در جهت رفع نیاز مردم فرهنگ دوست که بسیاری از این ساکنین خانواده های مدافعان حرم و شهدای مدافع هستند احداث شده و امید است به یکی از پایگاه های منطقه ای تبدیل شود.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی افزود: نهاد کتابخانه های کشور با همکاری استانداری و اداره مسکن و راه و شهرسازی موفق به افتتاح و بهره برداری این پروژه که در سال 88 کلید خورده به نام و یاد شهدای مدافعین حرم شدند.

سبزیان ادامه داد: با توجه به شرایط منطقه و نزدیکی به کتابخانه های خواجه عبدالله انصاری و قائمیه و وجود مدارس و موسسات فرهنگی که در نزدیکی این کتاب خانه است این مجموعه قابلیت تبدیل به یکی از مهم ترین پایگاه های منطقه ای در جهت رفع نیاز مردم به کتاب خوانی تبدیل شود.

در ادامه پیام علی رضا مختار پور "دبیرکل نهاد کتاب خانه های عمومی کشور " در این مراسم قرائت شد.

به بهانه افتتاح کتابخانه مشهد؛ انقلابی در کتابخانه سازی/ پاساژ، پردیس یا کتابخانهسرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان گلستان منصوب شدتجهیز کتابخانه های مدارس به مناسبت ایام دهه فجر

در بخشی از این پیام آمده است: کتاب خانه عمومی نهادی اجتماعی است که با یادآوری و سازمان دهی دانش مدون بشر در جهت باز کردن گره از کار بشر است.نهاد کتاب خانه های عمومی شکوفایی استعداد و باروری ذهن خلاق انسان پویا و جست وجو گر را فراهم کرده و با ارائه خدمات متعدد و متنوع فرهنگی به جمعیت مخاطب خدمات اطلاع رسانی و آموزش و یادگیری غنی سازی اوقات فراعت را به مخاطب خود ارائه میدهد.

این نهاد به عنوان متولی اصلی توسعه کتابخانه ها و کتاب خوانی در کشور در کنار اقدامات متنوع توسعه کتاب خوانی در جهت ارتقای مطالعات عمومی جامعه با افتتاح و بازسازی کتابانه های موجود ضمن دسترس پذیر ساختن کتابخانه های عمومی تلاش کرده و گام بر می دارد.

نهاد کتاب خانه های عمومی کشور در آستانه تحقق رویای دیرینه کتابخانه مرکزی مشهد با همکاری استانداری و اداره کل مسکن و شهر سازی و شهرداری مشهد در احداث زمین و مشارکت در ساخت توفیق افتتاح و بهره برداری از کتابخانه عمومی شهدای مدافع حرم را هم زمان با بزرگداشت روز نه دی روز بصیرت و میثاق امت با ولایت،یافته است.

به گزارش تسنیم، پروژه ساخت این کتاب خانه در سال 88 کلید خورده و با هدف پاسداشت نام و یاد شهدای مدافع حرم و به اهتمام دفاع از ارزش ها و اهداف و آرمان های این عزیزان شهید و نیز سکونت بسیاری از خانواده های این شهدا در این منطقه به عنوان شهدای حرم نام گذاری و به مساحت 400 متر مربع 678 متر مربع زیر بنا در سه طبقه با بخش های مختلف افتتاح شد.

انتهای پیام/ش


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.