مخبر - 1397/10/06 - تحلیلگر صهیونیست: 12 سال است جرأت نکرده ایم علیه حزب الله در خاک لبنان اقدامی انجام دهیم

تحلیلگر صهیونیست: 12 سال است جرأت نکرده ایم علیه حزب الله در خاک لبنان اقدامی انجام دهیم
مقامات و تحلیلگران رژیم صهیونیستی به ناکامی این رژیم در جلوگیری از تقویت توانایی های حزب الله لبنان اذعان می کنند.
تحلیلگر صهیونیست: 12 سال است جرأت نکرده ایم علیه حزب الله در خاک لبنان اقدامی انجام دهیم

تحلیلگر صهیونیست: 12 سال است جرأت نکرده ایم علیه حزب الله در خاک لبنان اقدامی انجام دهیمبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، مقامات و تحلیلگران رژیم صهیونیستی به ناکامی این رژیم در جلوگیری از تقویت توانایی های حزب الله لبنان اذعان می کنند.

شبکه تلویزیونی المیادین با انتشار گزارشی در پایگاه اینترنتی خود نوشت بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، مانند عادت همیشگی خود، هر زمان که قرار است در انتخابات شرکت کند، از بهانه امنیتی استفاده می کند تا محبوبیت خود را افزایش دهد. نتانیاهو به همین علت، تهدید کردن دیگر طرف ها را بار دیگر در دستور کار خود قرار دارد و این بار حزب الله را هم تهدید کرد. پیش از تهدیدات نتانیاهو، نفتالی بنت، عضو کابینه امنیتی اسرائیل گفته بود این رژیم با نادیده گرفتن حزب الله به آن اجازه داد به اصلی ترین تهدید برای آن تبدیل شود.

سخنان نفتالی بنت مطابق ارزیابی مرکز گزارش های اطلاعاتی اسرائیل درباره افزایش قدرت حزب الله است که هیچ تردیدی باقی نمی گذارد که جنگ احتمالی آتی با این جنبش به هیچ وجه آسان نخواهد بود. ارزیابی این مرکز نشان می دهد حزب الله صد و سی هزار فروند موشک و دهها موشک دقیق در اختیار دارد. حزب الله همچنین تانک، یگان های ویژه، یگان توپخانه و سکوهای شلیک موشک با برد دویست کیلومتر دارد.

عاموس یادلین، رئیس مرکز تحقیقات امنیت رژیم صهیونیستی، در گفتگو با کانال سیزده تلویزیون این رژیم، اعلام کرد: «شمال اصلی ترین تهدید برای ماست. هر کاری که حماس می تواند صورت دهد، حزب الله نه فقط دهها برابر بلکه صدها برابر می تواند انجام دهد».

در ادامه این گزارش آمده است: در حالی که اسرائیلی ها تاکید دارند در جلوگیری از تقویت قدرت حزب الله ناکام ماندند، به نظر می رسد جنجال تبلیغاتی که نتانیاهو تلاش می کند درباره تونل های حزب الله در شمال فلسطین اشغالی به راه بیاندازد و آن را بزرگنمایی کند، بیانگر واقعیت ها نباشد.

یوسی یهوشع، تحلیلگر امور نظامی روزنامه یدیعوت آحارونوت در این باره اذعان کرد: «ما تونل ها را از طرف اسرائیل منفجر می کنیم. دوازده سال می گذرد و در این مدت جرات نکرده ایم اقدامی علیه حزب الله در لبنان انجام دهیم و جرات نخواهیم کرد یک حمله هم در لبنان داشته باشیم».

گزارشگر شبکه المیادین در ادامه می افزاید: منابع اسرائیلی فاش کرده اند ارتش رژیم صهیونیستی برای بزرگنمایی اهمیت عملیات کشف تونل ها و پیچیده جلوه دادن آن، تلاش می کند.

انتهای پیام/


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.