مخبر - 1397/09/27 - نتانیاهو: ماموران اسرائیلی به طور متناوب برای سرکشی به ایران می روند

نتانیاهو: ماموران اسرائیلی به طور متناوب برای سرکشی به ایران می روند
بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه 16 دسامبر در جمع شماری از دیپلمات های این کشور در بیت المقدس گفته است ماموران اسرائیلی ...
نتانیاهو: ماموران اسرائیلی به طور متناوب برای سرکشی به ایران می روند

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل، روز یکشنبه 16 دسامبر در جمع شماری از دیپلمات های این کشور در بیت المقدس گفته است ماموران اسرائیلی در چارچوب تلاش های این کشور برای مقابله با «جاه طلبی های هسته ای جمهوری اسلامی» به عملیات خود در درون ایران ادامه می دهند.

به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، نتانیاهو با بیان این که نیروهای این کشور«به طور متناوب» به ایران سرکشی می کنند، گفت: «ما در سراسر جهان با برنامه هسته ای ایران در حال جنگ هستیم.»

نخست وزیر اسرائیل جزئیات بیشتری از عملیات نیروهای این کشور در داخل ایران ارائه نداده است.

بنیامین نتانیاهو در ماه مه و در جریان یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود ماموران این کشور توانسته اند با نفوذ به یک انبار متروک در حومه تهران آرشیو اسناد اتمی ایران بالغ بر 55 هزار صفحه و فایل دیجیتال را بربایند و به خاک اسرائیل منتقل کنند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا مدتی بعد در گزارشی اختصاصی به نقل از یک مسئول بلند پایه اسرائیلی، که نخواسته بود نامش فاش شود، گفته بود موساد این انبار را ماه فوریه سال 2016 کشف کرده و تا پیش از ورود آنرا تحت نظارت دقیق قرار داده است.

نتانیاهو با استناد به اسناد کشف شده ایران را به «پیشبرد مخفیانه برنامه هسته ای نظامی»، «پنهان کردن آرشیو برنامه اتمی» و نیز «فریب جهانیان» متهم ساخته بود.

نخست وزیر اسرائیل همچنین روز پنج شنبه 27 سپتامبر در سخنرانی خود در نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با نشان دادن عکس هایی از یک ساختمان در منطقه ترقوزآباد تهران، مقامات جمهوری اسلامی ایران را به داشتن انبار سری هسته ای در تهران برای اهداف تسلیحاتی متهم کرده بود.

محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران در واکنش به اظهارات آقای نتانیاهو آنها را «بی معنی» خوانده بود.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.