مخبر - 1397/09/17 - رژیم صهیونیستی در اوج ضعف و زبونی

رژیم صهیونیستی در اوج ضعف و زبونی
اقدامات نمایشی رژیم صهیونیستی در مرز لبنان نشانه ضعف و زبونی این رژیم است.
رژیم صهیونیستی در اوج ضعف و زبونی

سه شنبه گذشته، صهیونیست ها در اراضی اشغالی با این اخبار از خواب بیدار شدند که ارتش آنها عملیات بزرگی را در مرز با لبنان آغاز کرده است. ماشین های حفاری کار خود را در شهر شمالی متولا آغاز کردند و ظرف چند ساعت رسانه های صهیونیستی تونلی با عمق هشتاد فوت در زیر زمین به نمایش گذاشتند.
این در حالی بود که نبیه بری رئیس مجلس لبنان پنج شنبه گذشته تاکید کرد اسرائیل هیچ مدرکی درباره ادعاهای خود در مورد وجود تونل هایی در مرزهای جنوبی لبنان ارائه نکرده است.
آنچه مسلم است اینکه هدف نتانیاهو از این جنجال آفرینی, تبلیغاتی و سیاسی است نه نظامی. یعنی نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد ندارد زمینه تهاجم نظامی به لبنان را فراهم کند.
از طرفی نتانیاهو به سخنگوهای ارتش دستور داده و بارها تکرار کرده است که اسرائیل به دنبال تشدید تنش ها نیست و این اقدام را داخل مرز اسرائیل انجام داده است نه در خاک لبنان. به گزارش دیروز فارن پالسی "هدف وی از این دستور این بود که به حزب الله بهانه ای برای اقدام تلافی جویانه ندهد". از طرف دیگر اهداف سیاسی و رسانه ای نتانیاهو از این مانور کذایی به صورت گسترده در محافل رسانه ای غربی و صهیونیستی بازتاب داشته است.
به عنوان مثال فارین پالیسی تصریح کرده است: تل آویو سال ها است که در پی کشف و تخریب تونل ها در مرزهای خود با لبنان و نوار غزه هستند. بنابراین کشف و تخریب تونل ها در شمال اراضی اشغالی عملیات جدیدی نیست و هیاهوی رسانه ها درباره "عملیات سپر شمالی" از نظر بسیاری از مقامات امنیتی تبلیغاتی و اغراق آمیز است.
روزنامه اینترنتی «رأی الیوم» که دفتر آن در لندن قرار دارد روز چهارشنبه حتی از برخی اهداف سیاسی و رسانه ای نتانیاهو خبر داد:
بر اساس این گزارش بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی تلاش می کند با بهره برداری از ارتش، افکار و اذهان را از اتهام فساد و رشوه گیری که دامنگیر او و زنش شده است، منحرف کند. او در صورتی که به علت این اتهام ها محکوم شود، به طور طولانی به زندان محکوم خواهد شد. رای الیوم در بخش دیگری از گزارش خود هدف دیگر نتانیاهو را اینگونه تشریح می کند: "این حملات تبلیغاتی با هدف بهره برداری از این موضوع به عنوان موفقیت در برابر مقاومت صورت گرفت."
خاطر نشان می شود حملات موشکی گسترده مقاومت فلسطینی به اراضی اشغالی - در واکنش به حملات اخیر رژیم صهیونیستی - و مجبور شدن تل آویو به تن دادن به آتش بس، موقعیت سیاسی نخست وزیر این رژیم را بشدت تضعیف کرده است.
وزیر سابق آموزش رژیم صهیونیستی نیز چهار شنبه گذشته در نشست دیپلماتیک روزنامه جروزالم پست با اذعان به افزایش توانمندی های جنبش حزب الله گفت تهدید اصلی از سمت شمال متوجه ماست زیرا حزب الله طی 12 سال گذشته یعنی از زمان پایان جنگ دوم لبنان به میزان چشمگیری قابلیت های خود را ارتقاء داده است.
روزنامه مستقل اینترنتی «رأی الیوم» چهارشنبه گذشته در گزارشی، به عملیات رژیم صهیونیستی موسوم به «سپر شمال» پرداخت و نوشت: این عملیات پیش از هر چیز، ضعف وخلل های موجود در ارتش رژیم اشغالگر را نمایان ساخت.
روزنامه «یدیعوت آحارانوت» به نقل از بسیاری از منابع آگاه در تل آویو گزارش داد: اسرائیل در برابر حزب الله قدرت بازدارندگی خود را به طور کامل از دست داده است. اینکه ارتشی که در جنگ شش روزه سال 1967 پیروز شد، اکنون اقدام به اجرای عملیات مهندسی در داخل اراضی اسرائیل [فلسطین اشغالی] می کند و نام عملیات بر آن می نهد، بنا به گفته منابع آگاه، نشان می دهد که اسرائیل قدرت بازدارندگی خود را از دست داده است.
------------------------------------------------------
عبدالرضا خلیلی

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.