مخبر - 1397/09/15 - نسخه دولت چین برای خودروسازان آمریکایی

نسخه دولت چین برای خودروسازان آمریکایی
رئیس جمهوری آمریکا می گوید؛ ایالات متحده در اختلافات تجاری با چین تنها دو گزینه پیش رو دارد؛ یا با پکن قرارداد تجاری تصویب کند یا اینکه تعرفه های قابل توجهی را برای واردات چینی اعمال می کند و امیدوار باشد که چنین معامله ای در نهایت به توافق برسد.
نسخه دولت چین برای خودروسازان آمریکایی

به گزارش خودرونویس به نقل از خبرگزاری اسپتنیک اینترنشنال، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز سه شنبه 4 دسامبر (13 آذر) در حساب توییتری خود نوشت: 'ما یا یک توافق واقعی با پکن خواهیم داشت یا اینکه هیچ توافقی میان چین و آمریکا انجام نخواهد شد؛ که در این صورت ما متحمل پرداخت تعرفه کالاهای چینی هستیم که وارد ایالات متحده می شود.'

نسخه دولت چین برای خودروسازان آمریکایی

در عین حال ترامپ می گوید که معتقد است که دو کشور موافقت کرده اند که در حال حاضر یا آینده نه چندان دور به توافق دست یابند.
به نوشته این خبرگزاری، ترامپ پس از دیدار با رئیس جمهور چین در نشست گروه 20 که روز جمعه 30 نوامبر و شنبه 1 دسامبر (9 و 10 آذر) برگزار شد اعلام کرد افزایش تعرفه کالاهای چینی از 10 تا 25 درصد که پیشتر در دستور کار ایالات متحده بود را موقتا به مدت 90 روز به حالت تعلیق در خواهد آورد.
ایالات متحده اعلام کرده است که اگر در طول این 90 روز توافقی در مورد اختلافات تجاری حاصل نشود این تعرفه ها را دوباره به جریان می اندازد.
ماه آوریل سال گذشته دونالد ترامپ با انتشار فهرستی از حدود 1300 کالای چینی شامل تلویزیون، قطعات هواپیما و وسایل پزشکی اعلام کرد که قصد دارد با هدف برقراری عدالت تجاری میان دو کشور بر این کالاها تعرفه 25 درصدی وضع کند. پیشتر و در جریان مبارزات انتخاباتی نیز آقای ترامپ در قامت یک نامزد احراز سمت رئیس جمهوری آمریکا از وضعیت موجود در تجارت میان چین و آمریکا انتقاد کرده بود.
یک روز بعد چین، آمریکا را به مقابله به مثل تهدید کرد. دولت چین نیز با انتشار فهرستی حاوی حدود 100 کالای آمریکایی از جمله اتومبیل، هواپیما و طیف وسیعی از محصولات کشاورزی ایالات متحده به ارزش تقریبی 50 میلیارد دلار اعلام کرد که زیان اقدام آمریکا را با اعمال تعرفه 25 درصدی بر این محصولات آمریکا جبران خواهد کرد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.