مخبر - 1397/09/11 - افشاگری هاآرتص درباره نقش گسترده نتانیاهو در حفظ بن سلمان

افشاگری هاآرتص درباره نقش گسترده نتانیاهو در حفظ بن سلمان
روزنامه صهیونیستی هاآرتص از نقش بزرگ نخست وزیر اسرائیل در جلب حمایت آمریکا از محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی و جلوگیری از سقوط وی پرده برداشت.
افشاگری هاآرتص درباره نقش گسترده نتانیاهو در حفظ بن سلمان

به گزارش افکارنیوز، علت این نقش آفرینی بنیامین نتانیاهو در حمایت های آمریکا از ولیعهد سعودی نیز ناشی از نقشی است که بن سلمان در مقابله با ایران و ارتقای روابط تل آویو با برخی کشور های عرب خلیج فارس ایفا می کند.

حسن حجازی، گزارشگر المنار در گزارشی در این خصوص گفت: نتانیاهو در دفاع سرسختانه خود از بن سلمان به عنوان ضامن منافع صهیونیست ها در منطقه و به عنوان هم پیمان اساسی در رویارویی صهیونیست ها با ایران، به شدت تلاش می کند و انتشار اطلاعات بیشتری در رسانه های رژیم صهیونیستی نیز مهر تأییدی بر این گفته است.

روزنامه هاآرتص نوشت روشن تر از سخنان دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا درباره اهمیت سعودی در کمک به اسرائیل، سخنان نتانیاهوست. این روزنامه به سخنان نتانیاهو در گفتگو با خبرنگاران در آغاز ماه گذشته میلادی اشاره کرد که در آن بر اهمیت ثبات در عربستان و لزوم تمرکز بر «خطر بزرگ» ایران تاکید دارد.

ارزیابی هاآرتص آن بود که نتانیاهو تلاش های ویژه ای به عمل آورد تا واشنگتن را متقاعد کند از ریاض در لحظات سخت دست برندارد.

هاآرتص نوشت: اسرائیل آماده است از بسیاری از جنایاتی که دوستان جدیدش در خاورمیانه مرتکب می شوند چشم پوشی کند. از نظر نتانیاهو، سعودی ها پایگاه مهمی را برای اسرائیل به منظور اجرای نقشه دوازده ماده ای مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا برای منزوی کردن ایران فراهم می کنند.

این روزنامه افزود نتانیاهو به سعودی ها برای ادامه تحکیم روابط با دیگر کشور های عرب خلیج فارس نیاز دارد و سلطان نشین عمان هم مقصد نخست بود و نتانیاهو امیدوار است تماس ها با بحرین نیز ادامه یابد.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.