مخبر - 1397/08/28 - اجرایی شدن سیاست های جدید دولت برای حمایت از تولید

اجرایی شدن سیاست های جدید دولت برای حمایت از تولید
اقتصادنیوز: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران گفت: دولت برای حمایت از تولید، سیاست هایی را در نظر گرفته است که با کمک اصناف، تشکل های فعال در بخش اقتصادی و انسجام سایر دستگاه های متولی می توان آنها را در صحنه عمل به اجرا در آورد.
اجرایی شدن سیاست های جدید دولت برای حمایت از تولید

به گزارش اقتصادنیوز ؛ یدالله صادقی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سال 97 به دلیل برخی نوسان های اقتصادی سالی بسیار سخت و استثنایی است به همین دلیل از زمان طرح بحث تحریم ها و تغییرات نرخ ارز برخی فرصت ها برای تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی از بین رفت.

وی تاکید کرد: باوجود برخی معضلات، دولت در حال غلبه بر مشکلات است و سعی دارد امکانات موجود را متناسب با شرایط تولید و تسهیلات بیشتر در اختیار تولیدکنندگان قرار دهد.

صادقی ساماندهی نظام ارزی و مباحث مربوط به تجارت داخلی و خارجی را از جمله اقداماتی برشمرد که در صورت اجرای آن ضمن حمایت از تولید داخلی، زمینه بهره مندی بیشتر تولیدکنندگان در ماه های پایانی سال فراهم می شود.

وی ادامه داد: این امر علاوه بر حفظ اشتغال موجود باعث رونق تولید کالاهای مورد نیاز بازار داخلی و خارجی هم خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر اینکه تحریم ها فرصت مناسبی را به منظور تنظیم بازار برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است، گفت: در صورت انسجام دستگاه ها و همکاری مسئولان برای فراهم شدن امکانات موردنیاز مانند تامین ارز، مباحث گمرک، توزیع امکانات واردات با ارز بانک مرکزی، نظارت بر فرآیندهای توزیع کالا در کشور و ... وضعیت برای تولیدکنندگان بهبود خواهد یافت.

وی با بیان اینکه دولت در حال گذر از گردنه مشکلات موجود در کشور است افزود: نوسانات نرخ ارز و فشارهای وارده بر اقتصاد باعث شد دولت تمام تلاش خود را برای برطرف شدن ناپایداری های ایجاد شده واحدهای تولیدی در نظر بگیرد تا این مسایل به ایجاد اخلال جدی در نظام تولید و توزیع کالا در کشور منجر نشود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با تاکید بر اینکه اقتصاد ایران آنطور که دشمنان به دنبالش بودند نخوابیده است گفت: از 13 آبان به بعد یک خودباوری و اعتماد به نفسی در کشور ایجاد که باعث شد با تمام قوا در برابر دشمنان بسیج شویم و راه غلبه بر مشکلات در برابر آنها را آموزش ببینیم.

وی درباره برنامه های مربوط به تحقق شعار حمایت از کالای ایرانی در ماه های آتی نیز بیان کرد: با توجه به سیاست های جدید دولت امکان حمایت بیشتری از تولید داخلی نسبت به نیمه نخست سال جاری وجود خواهد داشت.

به گزارش ایرنا، طی هفته گذشته کارگروه تامین مواد اولیه پوشاک در تهران با همکاری اصناف و هیات امنای بازار تهران در مشارکت با وزارت صنعت، معدن و تجارت کار تامین مواد اولیه تولیدکنندگان این صنف را کلید زد و اعلام شد که کارگروههای تامین مواد اولیه برای سایر صنف ها از جمله قطعات یدکی خودرو، طلا و ... نیز قرار است راه اندازی شود.

این کارگروه ها، مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان داخلی را با قیمت مناسب (زیر نرخ بازار) تامین می کنند و در اختیار صاحبان تولید می گذارند.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط

 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.