مخبر - 1397/08/23 - ضرورت نهادینه سازی فرهنگ ایثار و روحیه انقلابی­ گری در نظام تربیتی

ضرورت نهادینه سازی فرهنگ ایثار و روحیه انقلابی­ گری در نظام تربیتی
رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق گفت: اگر بتوانیم فرهنگ ایثار و روحیه انقلابی­ گری را در نظام تعلیم و تربیت آموزش و پرورش و آموزش عالی نهادینه کنیم؛ جامعه در برابر آسیب­ های اجتماعی بیمه شده است.
ضرورت نهادینه سازی فرهنگ ایثار و روحیه انقلابی­ گری در نظام تربیتی

به گزارش خبرنگار دفاع پرس از مشهد، کارگاه آموزشی گردآوری و تدوین تاریخ شفاهی نقش ادارات و سازمان های استان خراسان رضوی در دفاع مقدس با حضور سردار «اکبر نجاتی» مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس خراسان رضوی، «اکبر شیخ» رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق، «شفیقه نیک نفس» رییس گروه اطلاع رسانی منابع دیداری و شنیداری سازمان اسناد و کتابخانه ملی جمهوری اسلامی و نمایندگان دستگاه های اجرایی و ادارات این استان امروز (چهارشنبه) در دانشکده الهیات دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.

اکبر شیخ در این نشست اظهار داشت: کشور ایران در طول تاریخ همیشه موجب فخر و مباهات همه بشریت بوده و انقلاب اسلامی یک تاریخ پر رونقی بر کشور ایران است. گذشته از آن یک قطعه طلایی از تاریخ کشورمان مربوط به دفاع مقدس است.

وی افزود: هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، لبیک به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص گرد آوری خاطرات دفاع مقدس است که به مناسبت سالگرد هفته دفاع مقدس در جمع پیشکسوتان و یادگاران این دوران ایراد داشتند.

این مسئول تأکید کرد: ما بر این باور هستیم اگر امروز همه دست به هم دست ندهیم و این خاطرات را جمع آوری نکنیم و آنها را در قالب کتاب به آیندگان منتقل نکنیم تاریخ کشورمان در حوزه دفاع مقدس با خسران عظیمی مواجه خواهد شد.

شیخ ادامه داد: انتظاری که از نمایندگان دستگاه های اجرایی استان داریم این است که بعد از برگزاری این کارگاه، هر دستگاه لیستی از رزمندگان دفاع مقدس خود تهیه کند و با توجه به شرایط این عزیزان مصاحبه با آنان را آغاز و در ادامه کار، نسبت به پیاده سازی مصاحبه ها اقدام کند.

رئیس مرکز اسناد و کتابخانه ملی شمال شرق با بیان این مطلب که در احصاء تاریخ شفاهی باید از توان و ظرفیت دانشگاه فردوسی مشهد استفاده کرد؛ ادامه داد: باید خروجی این کارگاه تولید محتوا باشد. محتوایی که مزین به فرهنگ دینی، انقلابی و گذشت است. اگر فرهنگ ایثار و روحیه انقلابی گری را بتوانیم در نظام تعلیم و تربیت آموزش و پرورش و آموزش عالی نهادینه کنیم جامعه در برابر آسیب های اجتماعی بیمه شده است. آن زمان است که می توانیم بگوییم که این موفقیت از نتایج برگزاری این کارگاه ها بوده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط پیروزی در دفاع مقدس نتیجه حضور همه جانبه مردم بود

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط





 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.