مخبر - 1397/08/22 - دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس: بودجه نهاد کتابخانه ها کافی نیست

دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس: بودجه نهاد کتابخانه ها کافی نیست
گرگان - ایرنا - نماینده مردم آزادشهر و رامیان و دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه دولتی سه هزار میلیارد ریالی مصوب شده برای نهاد کتابخانه های عمومی پاسخگوی نیازهای این حوزه نیست.
دبیر کمیسیون فرهنگی مجلس: بودجه نهاد کتابخانه ها کافی نیست

به گزارش خبرنگار ایرنا علی رضا ابراهیمی روز سه شنبه در بزرگداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در تالار اجتماعات جامعه المصطفی العالمیه گرگان اظهار داشت: از سوی دیگر محل تامین بخشی از اعتبارات نهاد کتابخانه ها نیم درصد از سهم درآمدهای عوارض شهرداری ها است که برخی از شهرداران نسبت به پرداخت آن توجه ندارند.
به گزارش ایرنا برابر آخرین داده های آماری مجموع بودجه سالانه نهاد کتابخانه ها در کشور حدود 150 میلیارد تومان برای 3600 کتابخانه است.
این اعتبار از محل بودجه عمومی، کمک های نیکوکاران، درآمد کتابخانه ها و نیم درصد عوارض شهرداریها تامین می شود.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه در حوزه چاپ و نشر مشکل خاصی جز در زمینه کاغذ نداریم، ادامه داد: بیشتر مشکلات امروز جامعه از کتاب نخواندن است که البته دغدغه ها و گرفتاری ها باعث فاصله گرفتن از کتاب شده و می شود.
ابراهیمی همچنین گفت: در کمیسیون فرهنگی مشکلات مربوط به کتابداران بررسی شده و تصمیمات مناسبی اتخاذ شده که البته باید (برای تصویب) به صحن علنی مجلس برود.
وی از فرمانداران خواست برای تخصیص نیم درصد از سهم درآمدهای عوارض شهرداری ها به کتابخانه ها تلاش، تاکید و پیگیری بیشتری داشته باشند.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ابراز امیدواری کرد تشریک مساعی مسوولان و نهادهای مختلف منجر به ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی شود.
3014/2729

انتهای پیام /*

محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
اخبار مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.