مخبر - 1397/08/21 - دستور آملی لاریجانی درباره مجازات های جایگزین حبس

دستور آملی لاریجانی درباره مجازات های جایگزین حبس
رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت استفاده حداکثری قضات از ظرفیت های قانونی مربوط به مجازات های جایگزین حبس و سایر تاسیسات قانونی منجر به کاهش جمعیت زندان ها گفت: احکام زندان باید در چارچوب قانونی و در حدّ ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد.
دستور آملی لاریجانی درباره مجازات های جایگزین حبس

خبرگزاری فارس:رئیس قوه قضاییه با تاکید بر ضرورت استفاده حداکثری قضات از ظرفیت های قانونی مربوط به مجازات های جایگزین حبس و سایر تاسیسات قانونی منجر به کاهش جمعیت زندان ها گفت: احکام زندان باید در چارچوب قانونی و در حدّ ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تسلیت شهادت امام یازدهم حضرت امام حسن عسگری (ع) و همچنین تبریک ایام میلاد باسعادت پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع)، هفته وحدت را فرصتی مغتنم برای اجتماع و اتحاد مسلمانان با محوریت وجود گرامی پیامبر اکرم (ص) دانست و تصریح کرد: پیامبر اکرم (ص) که محور تعالی اسلامی و سفیر بزرگ الهی برای همه بشریت بوده است و حتی غیرمسلمانان نیز شخصیت آن حضرت را مورد تکریم قرار می دهند، بهترین کانون تمرکز برای اتحاد مسلمین است و هفته وحدت نیز موقعیت مناسبی است که مسلمانان حول این محور و با تاکید بر مشترکات خود بتوانند اتحاد خود را بیش از پیش نشان دهند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه تلاش برای وحدت به معنی دست کشیدن از اعتقادات خود نیست، افزود: مشترکات مسلمانان باید موجب وحدت و دفع دشمنان اسلام و مسلمین شود.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه امروز بیش از دوران گذشته دشمنان به دنبال ایجاد تفرقه میان مسلمانان هستند، خاطر نشان کرد: قرن هاست که کشور های استعماری تلاش کرده اند کشور های مسلمان را تکه و پاره کنند و حتی انواع دسیسه ها را برای ایجاد شکاف میان اقوام ومذاهب در داخل یک کشور به کار بسته اند. در واقع سیاست «تفرقه بیانداز و حکومت کن» برای آن ها یک سیاست دائمی بوده و امروز تشدید شده است.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به اقدامات آمریکا در کشور های غرب آسیا و برخی کشور های آفریقایی اظهار کرد: همین که آمریکا به یک کشور ثروتمند اسلامی می گوید اگر دو هفته از شما حمایت نکنیم نابود می شوید بزرگترین توهین به آن ملت و حکومت است.

آیت الله آملی لاریجانی ابراز امیدواری کرد که برخی حکام منطقه به ندای آسمانی وحدت گوش جان بسپارند و در جهت وحدت هرچه بیشتر مسلمانان درایت لازم را به خرج دهند تا سیاست های غلط استعمارگران و نقشه های آنان علیه جهان اسلام خنثی شود.

خدا را شاکریم که قدرت تشخیص را از دشمنان ما گرفته است

رئیس قوه قضاییه در ادامه سخنان خود با اشاره به اقدامات آمریکا درهفته های اخیر در راستای ایجاد عملیات روانی و تشدید فشار های اقتصادی علیه کشورمان تصریح کرد: گفته بودند که 13 آبان تحریم ها برمی گردد و فروش نفت ایران به صفر می رسد. رئیس جمهوری آمریکا نیز از سران برخی کشور های اروپایی خواسته بود که با او همراهی کنند تا به خیال خودش ظرف مدت 3 ماه جمهوری اسلامی مضمحل شود.

آیت الله آملی لاریجانی ادامه داد: خدا را شاکریم که دشمنان ما را به این حماقت دچار کرده که نمی توانند تشخیص دهند طرف مقابلشان کشوری ثروتمند و غنی با منابع مادی فراوان و مهمتر از آن سرمایه های انسانی و مردمی بصیر و فهیم است که هیچ گاه به هیچ کشوری باج نمی دهد و با تلاش خود از مواهب کشورشان بهره مند می شوند.

رئیس قوه قضاییه با بیان اینکه آمریکا در این خبط همیشگی غرق است و مشاوران افراطی در کنار ضدانقلاب فراری به هیئت حاکمه آمریکا مشاوره های نادرستی می دهد که آن ها را مدام دچار اشتباه محاسباتی می کند، اظهار کرد: جمهوری اسلامی امروز در منطقه الگوی مقاومت شده است؛ چنانکه می بینیم مردم یمن در محاصره ای طولانی طی چند سال گذشته با دست خالی و تنگنا های شدید غذایی و بهداشتی در برابر دشمن مقاومت کرده اند و در جنوب لبنان، سوریه وعراق نیز شاهد چنین مقاومت های الگو گرفته از ملت بزرگ ایران بوده ایم که همین امر موجب هراس دشمنان به ویژه آمریکایی ها شده است.

آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه مقاومت مردم ایران و حضور آنان در صحنه با پشتیبانی از نظام برخاسته از انقلابشان موجب شکست نقشه های دشمن در طول چهل سال گذشته شده است، ابراز امیدواری کرد که این مقاومت موجب شکست کلی سیاست های آمریکا در منطقه شود.

70 درصد زندانیان کشور به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های قانونی مربوط به مجازات های جایگزین حبس که در قالب یک بخشنامه نیز به قضات ابلاغ شده است، این قبیل مجازات ها و سایر تاسیسات قانونی منجر به کاهش جمعیت کیفری نظیر آزادی مشروط و تخفیف مجازات ها را موجب بهبود وضعیت محکومان و خانواده آنان و نهایتاً بهبود وضعیت جامعه دانست و گفت: موضوع زندان ها در همه کشور ها مسئله ای اساسی است و در کشور ما نیز خصوصاً به دلیل جرایم مرتبط با مواد مخدر مسئله ای قابل تأمل است. در حال حاضر نزدیک به 70 درصد زندانیان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه جرایم مرتبط با مواد مخدر در زندان به سر می برند و باید برای این موضوع چاره ای اندیشید.

آیت الله آملی لاریجانی تاکید کرد: زندان برای تحفظ از افراد خاطی است که به جامعه آسیب می زنند و موجب تضییق آزادی و آسایش مردم می شوند یا علیه امنیت کشور اقدام می کنند. آزادی این افراد به معنای اضرار به دیگران است، اما همه زندانیان از این قبیل نیستند و قضات می توانند با نگاه وسیع و ملاطفت آمیز خود در چارچوب ظرفیت های قانونی در مورد احکام زندان نگاه دیگری داشته باشند و از مجازات های متناسب جایگزین حبس استفاده کنند تا محکومان نیز بتوانند با استفاده از این فرصت به بازسازی روحی واجتماعی خود بپردازند.

رئیس قوه قضاییه ابراز امیدواری کرد که با صدور مجازات های جایگزین حبس بر مبنای قانون، عدالت، فهم صحیح و بصیرت، گامی مهمی در جهت کاهش جمعیت کیفری کشور برداشته شود.

بر اساس این گزارش، ادامه بحث و بررسی پیرامون «دستور العمل نظارت و پیگیری احیای حقوق عامه» در دستور کار امروز مسئولان عالی قضایی قرار داشت و مواد دیگری از آن به تصویب رئیس قوه قضاییه رسید.


محتوای این خبر به صورت خودکار از سایتهای مورد تایید ج.ا دریافت شده و بدون هیچ دخل و تصرفی نمایش داده می شود. اگر به هر دلیلی نیاز است که خبر حذف شود، لطفا از این لینک استفاده نمایید تا در اسرع وقت اقدام شود.
کلیدواژه های این خبر
ثروتمند   مسلمانان   مشاوره   نفت ایران   آمریکا   جهان اسلام   پیامبر اکرم   مسلمان   قوه قضاییه   رییس جمهور آمریکا   آیت الله آملی لاریجانی   سفیر   اقوام   مردم یمن   آفریقایی   قضات   ونیز   تاسیسات   ضدانقلاب   سیزده آبان   توهین   مشاوران   کاهش جمعیت   تنگنا   اقدامات آمریکا   امام جعفر صادق علیه السلام   اعتقادات   مجازات های جایگزین   مسلمین   غیرمسلمانان   هفته وحدت   حماقت   امام حسن عسگری علیه السلام   اقتصاد   آسیا   سرمایه  
اخبار مرتبط
خاموشی درباره مسلمانان اویغور تا کی؟
شبستان
آملی لاریجانی: مطالبات کارگران با اغتشاش به نتیجه نخواهد رسید/ رئیس جمهور شیرین عقل آمریکا ادعا کرده ملت ایران تروریست است
پارسینه
این که عده ای مطالبات کارگران را برای برهم زدن نظم کشور بهانه کنند، قابل قبول نیست
حزب الله نیوز
آمریکا صراحتا می گوید «از ما اسلحه بخر و با خیال آسوده جنایت کن»
هنگام نیوز
رئیس دستگاه قضا: این که عده ای مطالبات کارگران را برای برهم زدن نظم کشور بهانه کنند، قابل قبول نیست
الف
دشمن در صدد استفاده از ابزار «مطالبات کارگری» است
برنا نیوز
همایش بین المللی «حمایت از مردم مظلوم یمن»؛ سلامی: اساس برنامه ما شکست دادن است نه شکست خوردن
خرداد نیوز
سردار سلامی: اساس برنامه ما شکست دادن است نه شکست خوردن
هنگام نیوز
سلامی: اساس برنامه ما شکست دادن است نه شکست خوردن
ایران خبر
علت نامگذاری هفته وحدت چیست؟
پارسینه
وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا
پارسینه
برچیدن دامن اختلافات و نزدیکی فکر تقریبی جوامع به کمک تشکل های سیاسی
شبستان
واکنش آملی لاریجانی به حواشی اجرای حکم مفسدان اقتصادی
افکار نیوز
ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد| قضات از مجازات جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
آینده روشن
رئیس قوه قضاییه: ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/خدا را شاکریم که قدرت تشخیص را از دشمنان ما گرفته است
آرا نیوز
رئیس قوه قضاییه: زندان برای تحفظ از افراد خاطی است که موجب تضییق آزادی و آسایش مردم می شوند
دیده بان ایران
به هیچ کشوری باج نمی دهیم
دنیای اقتصاد
رییس قوه قضاییه: محکومیت به حبس باید در حد ضرورت و برای حفظ امنیت باشد
کیوسک تایمز
ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/ قضات از مجازات های جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
روز پلاس
زندان باید در حد ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه باشد
جوان آنلاین
آملی لاریجانی: ارتباط 70 درصد زندانی ها با مواد مخدر
افق تازه
آملی لاریجانی: هیچ گاه به هیچ کشوری باج نمی دهیم
صدای ایران
ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/ تاکید بر استفاده حداکثری از مجازات های جایگزین حبس/ حکام منطقه در جهت وحدت مسلمانان درایت به خرج دهند
اتاق خبر
آملی لاریجانی: لزوم نگاه ملاطفت آمیز قضات
بهار نیوز
آملی لاریجانی: قضات مجازاتی مناسب جایگزین حبس کنند
خلیج فارس
آملی لاریجانی: ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد
برترین ها
احکام زندان باید در چارچوب قانونی برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد
مرور نیوز
آملی لاریجانی: ارتباط 70 درصد زندانی ها با مواد مخدر/ قضات مجازاتی مناسب جایگزین حبس کنند
عصر ایران
70 درصد زندانی ها دارای جرایم مواد مخدری
شیعه نیوز
آیت الله آملی لاریجانی: قضات از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
هنگام نیوز
جمهوری اسلامی امروز در منطقه الگوی مقاومت شده است
خبرگزاری موج
آملی لاریجانی: رئیس جمهور آمریکا می خواست در 3 ماه جمهوری اسلامی را مضمحل کند
ساعت 24
محکومیت به حبس باید در حد ضرورت باشد/ 70 درصد زندانیان کشور به دلیل جرائم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند
خبرگزاری دفاع مقدس
قضات با نگاه ملاطفت آمیز از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند/ به هیچ کشوری باج نمی دهیم
روز نو
آملی لاریجانی: زندان برای افرادی است که موجب تضییق آزادی و آسایش مردم می شوند/ قضات از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند
صبا ایران
ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد
شفاف نیوز
ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/ توصیه به استفاده از مجازات های جایگزین حبس
ثامن پرس
آیت الله آملی: ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد
نماینده
آملی لاریجانی: ملت ایران باج نمی دهد
اقتصاد آنلاین
ملت ایران باج نمی دهد/ توصیه به استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس
تقریب نیوز
اخبار مرتبط
bltشبستان : خاموشی درباره مسلمانان اویغور تا کی؟
bltپارسینه : آملی لاریجانی: مطالبات کارگران با اغتشاش به نتیجه نخواهد رسید/ رئیس جمهور شیرین عقل آمریکا ادعا کرده ملت ایران تروریست است
bltحزب الله نیوز : این که عده ای مطالبات کارگران را برای برهم زدن نظم کشور بهانه کنند، قابل قبول نیست
bltهنگام نیوز : آمریکا صراحتا می گوید «از ما اسلحه بخر و با خیال آسوده جنایت کن»
bltالف : رئیس دستگاه قضا: این که عده ای مطالبات کارگران را برای برهم زدن نظم کشور بهانه کنند، قابل قبول نیست
bltبرنا نیوز : دشمن در صدد استفاده از ابزار «مطالبات کارگری» است
bltخرداد نیوز : همایش بین المللی «حمایت از مردم مظلوم یمن»؛ سلامی: اساس برنامه ما شکست دادن است نه شکست خوردن
bltهنگام نیوز : سردار سلامی: اساس برنامه ما شکست دادن است نه شکست خوردن
bltایران خبر : سلامی: اساس برنامه ما شکست دادن است نه شکست خوردن
bltپارسینه : علت نامگذاری هفته وحدت چیست؟
bltپارسینه : وَ اعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِیعاً وَ لا تَفَرَّقُوا
bltشبستان : برچیدن دامن اختلافات و نزدیکی فکر تقریبی جوامع به کمک تشکل های سیاسی
bltافکار نیوز : واکنش آملی لاریجانی به حواشی اجرای حکم مفسدان اقتصادی
bltآینده روشن : ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد| قضات از مجازات جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
bltآرا نیوز : رئیس قوه قضاییه: ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/خدا را شاکریم که قدرت تشخیص را از دشمنان ما گرفته است
bltدیده بان ایران : رئیس قوه قضاییه: زندان برای تحفظ از افراد خاطی است که موجب تضییق آزادی و آسایش مردم می شوند
bltدنیای اقتصاد : به هیچ کشوری باج نمی دهیم
bltکیوسک تایمز : رییس قوه قضاییه: محکومیت به حبس باید در حد ضرورت و برای حفظ امنیت باشد
bltروز پلاس : ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/ قضات از مجازات های جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
bltجوان آنلاین : زندان باید در حد ضرورت و برای حفظ امنیت جامعه باشد
bltافق تازه : آملی لاریجانی: ارتباط 70 درصد زندانی ها با مواد مخدر
bltصدای ایران : آملی لاریجانی: هیچ گاه به هیچ کشوری باج نمی دهیم
bltاتاق خبر : ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/ تاکید بر استفاده حداکثری از مجازات های جایگزین حبس/ حکام منطقه در جهت وحدت مسلمانان درایت به خرج دهند
bltبهار نیوز : آملی لاریجانی: لزوم نگاه ملاطفت آمیز قضات
bltخلیج فارس : آملی لاریجانی: قضات مجازاتی مناسب جایگزین حبس کنند
bltبرترین ها : آملی لاریجانی: ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد
bltمرور نیوز : احکام زندان باید در چارچوب قانونی برای حفظ امنیت جامعه و امنیت کشور باشد
bltعصر ایران : آملی لاریجانی: ارتباط 70 درصد زندانی ها با مواد مخدر/ قضات مجازاتی مناسب جایگزین حبس کنند
bltشیعه نیوز : 70 درصد زندانی ها دارای جرایم مواد مخدری
bltهنگام نیوز : آیت الله آملی لاریجانی: قضات از ظرفیت مجازات های جایگزین حبس استفاده حداکثری کنند
bltخبرگزاری موج : جمهوری اسلامی امروز در منطقه الگوی مقاومت شده است
bltساعت 24 : آملی لاریجانی: رئیس جمهور آمریکا می خواست در 3 ماه جمهوری اسلامی را مضمحل کند
bltخبرگزاری دفاع مقدس : محکومیت به حبس باید در حد ضرورت باشد/ 70 درصد زندانیان کشور به دلیل جرائم مرتبط با مواد مخدر در زندان هستند
bltروز نو : قضات با نگاه ملاطفت آمیز از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند/ به هیچ کشوری باج نمی دهیم
bltصبا ایران : آملی لاریجانی: زندان برای افرادی است که موجب تضییق آزادی و آسایش مردم می شوند/ قضات از مجازات های جایگزین حبس استفاده کنند
bltشفاف نیوز : ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد
bltثامن پرس : ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد/ توصیه به استفاده از مجازات های جایگزین حبس
bltنماینده : آیت الله آملی: ملت ایران به هیچ کشوری باج نمی دهد
bltاقتصاد آنلاین : آملی لاریجانی: ملت ایران باج نمی دهد
bltتقریب نیوز : ملت ایران باج نمی دهد/ توصیه به استفاده از مجازاتهای جایگزین حبس
پستهای شبکه های اجتماعی مرتبط
 |  درباره ما |  ارتباط با ما |  تبلیغات |  آخرین پستها |  تیتراخبار |  خبرگزاریها |  صفحه اصلی | 

مخبر جامعترین و بزرگترین سایت جمع آوری اخبار ایران می باشد که توسط موتور هوشمند جمع آوری و پیش پردازش اخبار هزاران فید خبری را جمع آوری نموده و در اختیار مخاطبان قرار می دهد.
مخبر هیچگونه مسئولیتی در قبال محتوای منتشر شده نخواهد داشت.